İzocam, OZİ ile 100 Bin Çocuğa Enerji Verimliliğini Anlattı!

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam, OZİ ile 100 Bin Çocuğa Enerji Verimliliğini Anlattı!

İzocam’ın sosyal sorumluluk kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik yürüttüğü OZİ projesi, 2014-2015 eğitim yılının sona ermesiyle birlikte 100 bin çocuğa ulaştı.
Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen projede çocuklar, ‘yalıtım-enerji tasarrufu’ ilişkisi, ‘yalıtımın doğaya ve çevreye katkısı’ gibi konuları eğlenerek öğrendi.

Ülkemizde yalıtım bilincini yaymayı görev bilerek etkili sosyal sorumluluk projelerine imza atan İzocam, OZİ projesiyle 100 bin çocuğa ulaşmanın gururunu yaşıyor. 12 Nisan 2010 tarihinde başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen projede, ilköğretim 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim verildi. Kocaeli’nin Gebze ve Dilovası ilçeleri, Ankara’nın Çankaya, Yenimahalle ve Gölbaşı ilçeleri, Eskişehir’in Odunpazarı ve Tepebaşı ilçeleri, İstanbul’un Kadıköy, Bakırköy, Beşiktaş, Şişli, Ataşehir, Sarıyer ve Beyoğlu ilçelerinde 350 okulda 100 bin çocuğa yalıtım, enerji verimliliği ve çevre konusunda önemli bilgiler aktarıldı.
 

Yalıtım ve enerji verimliliği konularındaki çalışmalarıyla 50 yıldır sektörüne örnek olan İzocam, OZİ projesinde, öğrencilere yalıtımın enerji verimliliğine ve çevreye etkisini eğlenerek öğretmeyi amaçladı. Proje kapsamında, yalıtım ve enerji verimliliği konularını daha renkli, eğlenceli ve akılda kalacak şekilde anlatmak için ünlü karikatürist Varol Yaşaroğlu ve Grafi 2000 ekibi ile işbirliği gerçekleştirdi. Grafi 2000 ekibi, pedagog görüşü alarak “OZİ” karakterinin maceralarını anlatan 10 dakikalık bir animasyon filmi hazırladı. Film ile birlikte eğitimde kullanılması amacıyla 30 dakikalık bir sunum da düzenlendi. Eğitimi vermek üzere pedagoji eğitimi almış, çocuk tiyatrolarında aktif olarak çalışan deneyimli bir tiyatrocuyla da iş birliği yapıldı. Öğrenciler, OZİ’nin maceralarıyla hem eğlendi hem de yalıtımın enerji verimliliği ve çevre üzerindeki olumlu etkilerini öğrendi.
 

OZİ projesinin 5 yıldır İzocam’ın gözbebeği olduğunu vurgulayan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem; “Sektördeki öncü kimliğimizden yola çıkarak yalıtım konusunda toplumu bilinçlendirmeyi kendimize misyon edindik. Gerçekleştirdiğimiz bilinçlendirme çalışmalarında, daha yaşanılabilir bir dünya için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza da yer verdik. Bugünün eğitimli çocuklarının, yarının bilinçli bireyleri olacağı savından yola çıkarak OZİ projesini başlatma kararı aldık. Yalıtımın enerji verimliliğine ve çevreye katkısını renkli ve akılda kalıcı bir şekilde anlatmak istediğimiz projemizde, Grafi 2000 ekibinin çizgileriyle ortaya çıkan OZİ karakteri, çocuklar tarafından çok sevildi. Yalıtımın önemini OZİ’nin maceralarını izleyerek öğrenen çocuklar, aynı zamanda eğlenceli bir de ders saati geçirmiş oldular. 5 yıl devam eden proje kapsamında 100 bin öğrenciye ulaşarak çocuklarımızı yalıtım, enerji verimliliği ve çevre konularında bilinçlendirdik. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüklerine de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Verilen eğitim çerçevesinde; “Küresel Isınmanın Sebepleri”, “Enerji Kaynakları ve “Yenilenebilir Enerji”, “Birincil Enerji Kaynakları Fosil Yakıtlar”,  “Enerji Tüketimi”, “Sera Etkisi”, “İklim Değişikliği”,  “Küresel Isınma ile Mücadele Nasıl Olmalı?” ve “Yalıtımla Enerji Tasarrufu Nasıl Olur?” başlıklı konularda öğrenciler bilgilendirildi. 1 ders saati boyunca gerçekleşen eğitimlerin sonunda öğrencilere Ozi’nin maceralarının yer aldığı cd, Ozi’nin resminin yer aldığı broşür ve Ozi resimli kırtasiye malzemelerinden oluşan minik bir de set hediye edildi.
 

İzocam, OZİ ile 100 Bin Çocuğa Enerji Verimliliğini Anlattı!