Ara
Kapat

Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği

 

İzocam, 1999 yılından itibaren ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile 2001 yılından itibaren OHSAS 18001 ve 2021 yılından itibaren ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ni tüm tesislerinde uygulamaktadır. Entegre Yönetim Sistemi’nden aldığı güç ve çalışanlarının etkin katılımı ile yüksek verimlilik ve inanç ile sürdürülebilirlik politikalarını besleyecek şekilde tüm faaliyetlerini yürütmektedir. 

İzocam çevre ve iş sağlığı güvenliği özelinde çalışanlarının duyarlılığını ve farkındalığını arttırmaya yönelik sürekli etkinlikler düzenliyor ve belli periyodlarda tatbikat, eğitimler de organize ediyor. Böylece iş sağlığı ve güvenliğinin önemini her zaman çalışanlarının gündeminde tutuyor. Her yıl Mayıs ayında İş Sağlığı ve Güvenliği Günü ile haftası kurum içinde kutlanmaktadır.

 

İZOCAM ÇİSG SLOGANI

Güvenlik seninle başlar !

İZOCAM ÇİSG VİZYONU

Çevre, iş sağlığı ve güvenliğini (ÇİSG) tüm çalışanlarımızın katılımı ile, günlük işleyişimizin ayrılmaz bir parçası haline getirerek “kişisel taahhüt, liderlik ve mükemmellik” yoluyla sürdürülebilir bir şirket olmaktır.

İZOCAM ÇİSG MİSYONU

Çevre, iş sağlığı ve güvenliğini (ÇİSG) tüm çalışanlarımızın katılımı ile, günlük işleyişimizin ayrılmaz bir parçası haline getirerek “kişisel taahhüt, liderlik ve mükemmellik” yoluyla sürdürülebilir bir şirket olmaktır.

  • İş kazası,
  • Çevre kazası ve minimum çevresel etki,
  • Meslek hastalığı’dır.

Bunun için yeni kültürümüzü davranışlarımıza yansıtarak yöneticilerimizin görünür liderliği ile başlayan tek bir hedefe kilitleniyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için tüm çalışanlarımızın her gün bireysel insiyatifler alarak ÇİSG uygulamalarını geliştirmesini ve planlanan çalışma programlarına katkı sağlamasını bekliyoruz.

Biliyoruz ki; güvenli ve sağlıklı geçirdiğimiz her gün,  güvenli ve sağlıklı bir yılın, güvenli ve sağlıklı yarınların ve hepimiz için güvenli bir kariyer ortamının temelini oluşturacaktır. 

 

İZOCAM ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (ÇİSG) İLKELERİ

İzocam Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği (ÇİSG) ilkeleri; çalışanlarımızı, müteahhitlerimizi ve ziyaretçilerimizi güvende tutmak için belirlenmiş temel gereklilikleri içermektedir. Bu ilkelerin tesisimizde yer alan tüm taraflarca kabul edilmesi ve uygulanması beklenmektedir.

İzocam Çevre, İş Sağliği ve Güvenliği İlkelerine ulaşmak için tıklayınız.


Gebkim-Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi Ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik Kapsamında Kamuoyu Bilgilendirmesi


Tarsus-Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi Ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik Kapsamında Kamuoyu Bilgilendirmesi