İzocam 15. Yalıtım Yarışması Sonuçları Belli Oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam 15. Yalıtım Yarışması Sonuçları Belli Oldu

İzocam’ın bu yıl on beşincisini düzenlediği Yalıtım Yarışması’nın kazananları belli oldu. “Astana’nın çetin iklim koşullarında ‘sürdürülebilir konut’ neyi ifade etmektedir?” sorusuna yanıt arayan öğrencilerden birinciliği Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bina Araştırma ve Planlama Bölümü yüksek lisans öğrencisi Ferhat Bulduk kazandı. Öğrenciler ödüllerini 38. Yapı Fuarı’nda aldılar.

 

 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Yapı Bilimleri bölümünden Mirbek Bekboliev, Kutay Can Biberoğlu ve Burak İlhan ikinci olurken, Mimarlık bölümünden Eren Güney, Ayça Gülben Sapaz ve Mert Çağdaş Baykal’ın projesi de üçüncü olmaya hak kazandı.

 

Dereceye giren ilk üç proje Kazakistan’ın Astana kentinde gerçekleşecek Uluslararası Multi Konfor Binalar Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

 

İzocam tarafından on beşincisi düzenlenen Yalıtım Yarışması’nın sonuçları açıklandı. 150 öğrencinin başvurduğu yarışmada öğrenciler, Astana şehrinin zorlayıcı karasal iklim şartlarını göz önünde bulundurarak, EXPO’nun “Geleceğin Enerjisi” temasına uygun, yeni kentsel mekanla bütünleşen sürdürülebilir binalar tasarladı. Yarışma sonunda Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bina Araştırma ve Planlama Yüksek Lisans öğrencisi Ferhat Bulduk birinci olurken, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Yapı Bilimleri bölümünden Mirbek Bekboliev, Kutay Can Biberoğlu ve Burak İlhan ikinci, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden Eren Güney, Ayça Gülben Sapaz ve Mert Çağdaş Baykal ise üçüncü oldu. Öğrenciler ödüllerini 24 Nisan’da 38. Yapı Fuarı’nda düzenlenen özel bir etkinlikle İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem’in elinden aldılar. Yapı Fuarı’na da katılma fırsatı yakalayan öğrenciler ödül töreni öncesinde, İzocam standında bulunan ve ödüllü interaktif bir oyun olan Aklın Yolu’nu da deneyimleyerek keyifli zaman geçirdiler.

 

Yarışmanın jüri koltuğunda İTÜ Makina Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, ODTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çalışkan, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Dilekçi Mimarlık Kurucusu Durmuş Dilekçi, Günarda Proje Yönetimi Kurucusu Erkan Şahmalı ve Suyabatmaz Demirel Mimarlık Ortağı Hakan Demirel yer aldı.

 

Ulusal aşamayı kazanan birinci proje 7 bin, ikinci proje 5 bin ve üçüncü proje 3 bin TL ödül kazandı. Dereceye giren ilk üç proje aynı zamanda uluslararası yarışmada ülkemizi temsil edecek. 20 ülkenin en iyi projelerinin yarışacağı uluslararası aşama 27-30 Mayıs 2015 tarihlerinde Kazakistan’ın Astana şehrinde gerçekleşecek.  

 

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam 15. Yalıtım Yarışması Sonuçları Belli Oldu