İzocam’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 8,76 Olarak Açıklandı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 8,76 Olarak Açıklandı

İzocam’ın, pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu ana başlıklarının Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu hesaplanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 8,76 oldu.

2015 yılı ile birlikte 50. Yılını da kutlayan İzocam’ın, Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi; Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapıldı ve 30.12.2014 – 30.12.2015 dönemi için 8.76 olarak belirlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “İzocam’ın 2014 yılı hedef çalışmaları arasında bulunan Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Seviyesinin derecelendirilmesi konusunda gerçekleştirilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yayımlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme puanı 8,76 oldu. Bu bizim için gurur verici... Çünkü ilk kez derecelendirmeye tabi tutulan bir şirket için iyi bir not aldık. Üstelik 50. yılımıza girmek üzereyken elde ettiğimiz bu derece bizi daha çok mutlu etti. Dünya’da artan rekabete rağmen globalleşen piyasalar üzerinde ayakta kalan ve uzun soluklu hedefleri olan tüm şirketlerin kurumsallığı ilke edinip, süreçlerinde kurumsallık ilkelerine, şeffaflığa, adilliğe ve sürdürülebilirliğe odaklandıkları bilinmektedir. İzocam bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerek mevzuat ve düzenlemelere uyumu sağlamak, gerekse de operasyonel verimliliğini arttırarak paydaşları nezdinde güvenilirliğini sürdürmek için kurumsallığını güçlendirerek devam ettirecektir” dedi.

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, “Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim İlkelerine önemli ölçüde uyum sağlamıştır. İç kontrol sistemleri oluşturulmuş az sayıda iyileştirmeye gerek olsa da çalışmaktadır. Şirket için oluşabilecek riskler önemli ölçüde tespit edilmiş kontrol edilebilmektedir. Pay sahiplerinin hakları adil şekilde gözetilmektedir. Kamuyu aydınlatma şeffaflık faaliyetleri üst düzeydedir. Menfaat sahiplerinin hakları adil şekilde gözetilmektedir. Yönetim kurulunun yapısı ve çalışma koşulları kurumsal yönetim ilkeleri ile uyumludur. Büyük riskler teşkil etmese de kurumsal yönetim ilkelerinde bazı iyileştirmelere gereksinim vardır. Şirket BİST Kurumsal Yönetim Endeksine dahil edilmeye/endekste kalmaya hak kazanmıştır” denildi.

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili:12 seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit/ Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23
zeynep.yigit@essance-istanbul.com