Mantolama ev içindeki ısı kaybını önlerken binaların daha güvenli ve uzun ömürlü olmasını da sağlıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Mantolama ev içindeki ısı kaybını önlerken binaların daha güvenli ve uzun ömürlü olmasını da sağlıyor

Bir yalıtım modeli olan mantolama ev içindeki ısı kaybını önlemek ve yaşam kalitesini yükseltmekle sınırlı kalmıyor, enerji tasarrufu sağlayarak faturaların düşmesine de yardımcı oluyor.

 
Mantolama ev içindeki ısı kaybını önlerken, binaların daha güvenli ve uzun ömürlü olmasını da sağlıyor.
 
Yalıtım, ortam ısısını sürekli kılmaktan öte bir uygulama olarak bina sakinlerini güvende hissettiriyor,  konfor sunuyor ve günlük yaşam koşullarının istenen standartlara ulaşmasında etkin rol oynuyor. Yalıtım modeli olan mantolama ile yangın güvenliğine sahip, çevre gürültüsü olmayan, istenen sıcaklığın uzun süre korunduğu ideal ortamlar sağlanıyor. İzocam Manto Taşyünü uygulaması sayesinde iç ortam sıcaklığı uzun süreli korunuyor ve enerji faturaları neredeyse %50 düşüyor. 
 
Doğru malzeme ile, doğru kalınlıkta ve doğru şekilde uygulanmış mantolama ev içindeki ısı kaybını önlüyor. İzocam Manto Sıvalı Dış Cephe Yalıtım Sistemleri, bina kabuğunu oluşturan tüm yüzeyleri bir zırh gibi sararak yalıtımda en etkin sonucu sağlıyor. Taşyünü, İzopor (Ekspande Polistiren, EPS) ve Foamboard (Ekstrüde Polistiren, XPS) Yalıtım Levhaları ile yapılan mantolama, ısı kaybını önemli ölçüde azaltıyor. Enerji tasarrufunda önemli rol oynayan mantolama, karbon salımlarını düşürerek çevreyi de koruyor. Yapı bileşenlerinde termal gerilimler sebebi ile oluşabilecek fiziksel değişimleri önlüyor; duvar içi gerilimleri, yüzey çatlaklarını, korozyon gibi yapı hasarlarını engelleyerek daha güvenli ve uzun ömürlü binalar yaratıyor. 
 
İzocam Manto Taşyünü ile yapılan uygulamalar ise ayrıca yangın güvenliği sağlayarak bina sakinlerini güvende hissettiriyor ve gürültü kirliliğini önleyerek sakin ve huzurlu bir iç ortam sunuyor. Ayrıca, binaların depreme karşı dayanıklılığını arttırıyor ve yoğuşma gibi istenmeyen oluşumları engelliyor. 
 
İzocam Genel A. Müdürü Nuri Bulut; “Her ev içerisinde yaşayanlar için en önemli yerdir. Bir evin, maksimum konfor ve yaşam kalitesi sunması için her ev sahibi çaba gösterir. Ancak evin, yüksek yaşam kalitesi sunması ve konforlu olması sadece içerisindeki dekorasyonla ya da kullanım rahatlığı ile ilişkili değildir. Öncelikle, bir ev en temel görevi olan içindekileri dış etkenlerden koruma görevi görmelidir. Bu nedenle evin soğuk ile sıcağa, gürültüye ve olası tehlikelere kapalı hale gelebilmesi gerekir. Bunun sonucunda evi çevreleyen olumsuz koşullardan korunmak, faturaları düşürmek ve maksimum konforu yaşayabilmek için her evin doğru malzeme ve doğru kalınlıkta uygulanmış mantolamaya ihtiyacı vardır. İzocam Manto Taşyünü ile bu koşullara en yüksek seviyede ulaşabilmek mümkündür.” diyor. 
 
Doğru şekilde uygulanan mantolama, iç mekânlardaki sıcaklığın uzun süre istenen seviyelerde korunmasını sağlıyor. Kış aylarında oluşan ısı kayıplarını, yaz aylarında ise meydana gelebilecek ısı kazançlarını azaltmak için yapılan mantolama, enerji faturalarına da olumlu yansıyor. Kış aylarında kömür, doğalgaz gibi yakıt giderlerini; yaz aylarında ise klima kullanımına bağlı elektrik enerjisi tüketimini neredeyse yarı yarıya azaltıyor. 
 
Binalara uygulanan matonun, taşyünü ile gerçekleştirilmesi halinde taşyününün yanmaz özelliği sayesinde binanın cephesi  tutuşmuyor, zehirli gaz ve duman çıkışı gerçekleşmiyor. Böylece yangından kaçış anı ve itfaiyenin yetişmesi için zaman kazanılıyor.
 
Evlerimizde, iş yerlerimizde mantolama yapmak için uygun dönemlerden biri ise yaz ayları... 
 
Kışa hazırlık için, özellikle yaz aylarında binalarımıza uygulayabileceğimiz çeşitli yalıtım uygulamaları bulunuyor. Dış duvarlara yapılan mantolamanın; çatılara, binalarımızın iç duvarlarına ve katlar arası döşemelerine yapılabilecek farklı yalıtım uygulamalarıyla desteklenmesi kış aylarını çok daha sıcak geçirmemizi sağlıyor.
 
 
LCV ve bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / seher.saygin@essance-istanbul.com 
212 282 40 85 (Dahili: 12) / 0 530 384 62 74
 
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / zeynep.yigit@essance-istanbul.com 
212 282 40 85 (Dahili: 23) / 0 530 384 62 79
 
Mantolama ev içindeki ısı kaybını önlerken binaların daha güvenli ve uzun ömürlü olmasını da sağlıyor