İş Sağlığı ve Güvenliği İzocam’da Her Şeyden Önce Gelir

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İş Sağlığı ve Güvenliği İzocam’da Her Şeyden Önce Gelir

İzocam iş süreçlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği’ni sahipleniyor ve bunu Kalite ve Yönetim Sistemleri taahhütlerinde de kamuoyuyla paylaşıyor. 2001 yılından bu yana OHSAS 18001’i tüm birimlerinde ve tesislerinde uygulayan İzocam, İş Sağlığı ve Güvenliği’ne verdiği önemi çalışanlarına sağladığı eğitimlerle de ortaya koyuyor. İş kazalarını önlemedeki başarısı da İzocam’ın konuya duyarlılığının en somut kanıtı… İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut; “İş Sağlığı ve Güvenliği çok yönlü ve kapsamlı bir çalışma gerektiriyor. Ağır işlerde çalışan personelimizin yanı sıra ofis çalışanlarımızın da sağlık ve güvenliğine hassasiyetle yaklaşıyoruz” diyor.

İzocam, Kalite, Çevre, Enerji ve İş Sağlığı Güvenliği konularında sorumlu olduğu tüm yasal gerekliliklere ve şartlara uyarak personeline, İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin her seviyede yerleşmesi ve yürütülmesine yönelik tüm gerekli eğitimleri veriyor. Sürekli iyileştirme odaklı hedeflerini ve sonuçları her zaman gözden geçiriyor. Risk yaratan durum ve davranışların etkilerini en aza indirecek, uygun bilimsel ve teknolojik önlemleri alarak, kontrol altında tutuyor.
 

İzocam Kalite ve Yönetim Sistemleri Politikasında, İş Sağlığı ve Güvenliğine verdiği önemin altını bir kez daha çiziyor.

İş Sağlığı ve Güvenliğini kurum kültürünün bir parçası olarak gören İzocam, tüm faaliyetlerini iş sağlığı ve güvenliğinden ödün vermeden yürütüyor. Genel Müdürlük ve tesislerinde görevli İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlarının danışmanlığında güvenli ve sağlıklı ortamı çalışanlarına sunan İzocam’ın bu konudaki tüm süreci yine bu uzmanlar tarafından raporlanıyor ve sonuca yönelik eylemler yürürlüğe konuyor.
 

90’lı yılların sonunda OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri) için çalışmalarına başlayan İzocam, yapılan denetimlerin sonucunda belgeyi almaya hak kazandı. 2001 yılından beri OHSAS 18001’i tüm tesislerinde uygulayarak İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda da öncü olmayı başaran İzocam; tüm birimlerinde ve yatırımlarında iş sağlığı ve güvenliği performansının belirlenmesi için risklerini tanımlıyor, periyodik kontrollerini yapıyor ve gerekli tüm önlemleri alarak sistemin sürekli iyileştirilmesini sağlıyor.
 

İzocam çalışanları iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile bilinçleniyor…

İzocam ofis çalışanlarına ergonomik açıdan da sağlıklı koşullar sunuyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları verdikleri eğitimlerde bu konulara kapsamlı olarak değiniyor. Eğitimlerde, İş Sağlığı ve Güvenliği Yaklaşımı ile yangın, olası kazalar ve benzeri durumlarda yapılması gerekenler detaylı olarak anlatılıyor. Sağlığa yönelik olarak ofis hastalıkları, ergonomi, doğru pozisyonda oturuş ve bakış açısını ayarlama, masa başında ve ayakta yapılabilecek egzersizler, psikolojik etkenlere varana dek geniş kapsamlı bilgiler veriliyor.
 

İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut; yeni işe başlayan veya uzun yıllardır kurumda görev üstlenen personele periyodik olarak eğitimler verildiğini ve tatbikatlar uygulandığını söylüyor. “İş Sağlığı ve Güvenliği, ağır işlerde çalışan personelimizden ofis çalışanlarımıza kadar üzerinde durduğumuz, önceliklerimiz arasına aldığımız bir konudur. Elbette ki öncelikle çalışanlarımıza aydınlatmadan ısınmaya sağlıklı, güvenli ve konforlu koşullar sunuyoruz. Ancak burada asıl dikkat edilmesi gerekenin karşılaşabilecekleri olası risklere karşı çalışma arkadaşlarımızı uyarmak, bilinçlendirmek ve gerekli önlemleri almak olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle bünyemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarımız var. Belli periyodlarda tatbikat ve eğitimler organize ediyoruz. Böylece iş sağlığı ve güvenliğini her zaman İzocam çalışanlarının gündeminde yer almasını sağlıyoruz. Uzmanlarımızın verdikleri eğitimlerle ofis çalışanlarımızı A’dan Z’ye bilinçlendiriyor ve yapmaları gerekenleri aktarıyoruz. Aynı oranda da bu önlemleri uygulamalarını kendilerinden bekliyor ve ölçümlemesini yapıyoruz” diyor.
 

İzocam iş kazalarını azaltmadaki başarısı için ödüllendirildi…

İzocam tüm faaliyetlerinde iş sağlığı ve güvenliğini gözeterek; müşterilerinin talep ve beklentilerini uluslararası standartlara uygun olarak zamanında karşılamayı, çevreyi korumayı, enerji verimliliğini sürdürmeyi, sorumlu olduğu tüm yasal ve diğer gereklilikleri duyarlılıkla yerine getirmeyi amaçlıyor.
 

İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut; iş kazalarını azaltma yönünde büyük yol kat ettiklerini söylüyor ve bu başarıları nedeniyle de ödüle layık görüldüklerini sözlerine ekliyor. “2014 yılında, Taşyünü Tesisimizde bir önceki seneye kıyasla TF2 iş kazalarını %63 oranında azalttık. Bizim de çatısı altında bulunduğumuz Saint Gobain bünyesindeki tesisler, TF2 iş kazalarının yıl içerisinde %10 azaltılmasını hedeflerken, %63 gibi bir orana ulaşmamız bizim için büyük gurur kaynağı oldu. Bu sebeple de ödüle layık görüldük. 2014 yılı boyunca iş kazalarının azaltılmasına yönelik iyileştirmelerimizle tüm Isover tesisleri arasında dikkatleri üzerimize topladık ve “2014 Yılı İş Kazalarını En Çok Azaltan Tesis” (Best Safety Improver 2014) ödülünün sahibi olduk. Bu yıl da bu yönde önümüze koyduğumuz hedefleri yerine getirmek için tüm gereklilikleri yapmaktayız.”
 

İzocam’ın, İş Sağlığı ve Güvenliğini her zaman gündeminde tuttuğunu belirten Bulut, “İki yılda bir Ekim ayında çevre ve iş sağlığı güvenliği üzerine çalışanlarının duyarlılığını ve farkındalığını arttırmaya yönelik etkinlikler düzenleniyoruz. 2014 yılında da Facebook üzerinde oylanan bir fotoğraf yarışması düzenledik. Bunların yanı sıra Dünya Çevre ve İş Sağlığı Gününü tüm sosyal medya hesaplarımızdan kutlayarak konunun önemini vurguladık. Belli periyodlarda tatbikat ve eğitimler de organize ediyoruz. Böylece iş sağlığı ve güvenliğinin her zaman İzocam çalışanlarının gündeminde yer almasını sağlıyoruz.”
 

İzocam, İş Sağlığı ve Güvenliğini öncelikleri arasında tutarak, yeni hedeflerine başarıyla ulaşmak için tüm gereklilikleri uygulamaya devam edecek.

 

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İş Sağlığı ve Güvenliği İzocam’da Her Şeyden Önce Gelir