İzocam "Uygulamalarla TS 825 Standardı Kitabı" ile sektöre büyük destek sağlıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.04.2013
İzocam "Uygulamalarla TS 825 Standardı Kitabı" ile sektöre büyük destek sağlıyor

Izocam, güncellenen TS 825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari Standardi Kitabi’ni genisletilmis içerigiyle yeniden yayinliyor. Kitapta, standardin tamaminin olmasinin yaninda, BEP Yönetmeligi ile iliskilendirmeler, bir çok noktada açiklamalar ve örnek bir isi yalitim projesi de yer aliyor. Uygulamalarla TS 825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari Kitabi’ndan, Izocam kurumsal web sitesi www.izocam.com.tr’den indirilerek yararlanilabiliyor.


Izocam, faaliyet gösterdigi sektörün gelisimine katkilari ile de liderligini sürdürüyor. Uygulamali TS 825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari Standardi Kitabi’ni güncelleyerek ve gelistirerek yeniden yayinlayan Izocam, standardin daha kolay uygulanmasini ve anlasilmasini amaçliyor.

TS 825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari Standardi, yeni tasarlanan binalar ve tadilat yapilacak mevcut binalar için 2000 yilindan bu yana uyulmasi ve uygulanmasi zorunlu olan bir standart… 2008 yilinda özellikle yogusma hesaplarinin daha dinamik hale getirilmesi amaciyla revize edilen standart, binalarin dis cephesinde yogusma riskini ortadan kaldirarak belirli konfor sartlari saglanmis enerji verimli binalar üretilmesini hedefliyor. Standardin dogru sekilde uygulanmasi, hem ülke ekonomisine katkisi hem de yasanabilir binalar üretilmesi açisindan önem tasiyor. Ancak, yürürlüge girdigi tarihten bugüne kadar, standardin uygulanmasinda açiklama ihtiyaci duyulan bir çok detayda kullanicilar çogunlukla dogru yönlendirilemedigi ve standart dogru yorumlanamadigi için zaman zaman hatali uygulamalar yapilabiliyor.

Resmi Gazete’de teblig olarak yayimlanan TS 825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari Standardi’nin tamamini kapsayan kitap; BEP Yönetmeligi ile iliskilendiriliyor. Ek olarak birçok noktada yapilan açiklamalar ve verilen örneklerle, standardi daha anlasilir hale getiriyor. Kitapta ayrica, yogusma hesaplariyla birlikte örnek bir isi yalitim projesi de adim adim anlatiliyor.

TS 825 Standardi’nda hesaplamalarin yapilisini göstermek amaciyla örnek projelere yer verilirken kitapta da ek olarak bir baska proje daha örnek olarak veriliyor. Verilen örnek projede, hesaplamalarin nasil yapilacagi, yapi fizigi ve kurallariyla ilgili birçok bilgi de kullaniciya sunuluyor. Farkli yalitim malzemelerinin kullanilabilirligi, yangin güvenligi, duvari olusturan yapi ve yalitim malzemelerinin siralanisi, kalinliklari ve bunun gibi ayrinti olarak görülen, ancak uygulamada son derece önemli olan birçok konudaki bilgi, kitaptaki örnek projede yer aliyor. Kitapla, standardin dogru anlasilmasi, içerigindeki yorum ve açiklamalar isiginda da dogru uygulamalara imza atilmasi amaçlaniyor.

Kitap, ögrencilerden uygulayicilara kadar, konuyla ilgili herkes için “kullanicinin el kitabi” niteligini tasiyor. Dogru yorum ve açiklayici bilgileri örneklendirerek, tartisilmaya gerek kalmayacak kadar yalin bir sekilde ele alan kitabin, okuyuculari dogru yönlendirmesi, bunun sonucu olarak da yalitim sektörüne önemli bir katki saglamasi bekleniyor. “Uygulamalarla TS 825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari Kitabi”, Izocam kurumsal web sitesi www.izocam.com.tr’den kolaylikla indirilebiliyor.

Kitabin hazirlanma sürecinde, standardin yayinlandigi 1998 yilindan bugüne Izocam Yalitim Egitim Merkezi’nde (IYEM) araliksiz süren TS 825 Binalarda Isi Yalitim Kurallari egitimlerine katilanlarin sorularindan yararlanildi. Bu sorular isiginda, standardin daha iyi anlasilmasi için genisletilen ve güncel bilgilerle gelistirilen kitaba; Izocam Yalitim Egitim Merkezi’nde egitim görenlerden Enerji Yöneticisi Egitimi alan kursiyerlere, standartla ilgili soru yönelten tasarimcilara ve uygulamacilara kadar pek çok kullanicinin tecrübelerinin paylasimi ile son hali verildi.

İzocam