İzocam 13. Yalıtım Yarışması Başvuruları Sona Erdi

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

04.03.2013
İzocam 13. Yalıtım Yarışması Başvuruları Sona Erdi

Izocam’in bu sene on üçüncüsünü düzenleyecegi Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’na basvurular sona erdi. Yarismanin ilk üç finalistinin ülkemizi temsil edecegi uluslararasi etap, 16–19 Mayis 2013 tarihlerinde Sirbistan´in baskenti Belgrad´da gerçeklesecek.


Projelerini teslim etmis olan ögrenciler 16–19 Mayis tarihleri arasinda Sirbistan´in baskenti Belgrad kentinde düzenlenecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil etme sansi kazanacak.

Ulusal etapta Izocam’in, uluslararasi etapta ise Saint-Gobain Insulation’in degerlendirecegi yarisma kapsaminda Isover, online bir soru-cevap oturumu düzenledi. Isover´in kendi web sitesinde açtigi sohbet odasinda ögrenciler, katilim prosedürü, yarisma görevi ve ilgili diger birçok sorunun yanitini canli olarak aldilar.

Ögrenciler Yalitim Yarismasi´nda, Almanya’nin Mannheim sehrinin Glückstein Bölgesi’ndeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, gelecegin imarina iliskin bir vizyon sunacak. Yarismaci ögrencilerden projelerinde, kuzey kisimdaki mevcut komsu mahallelerin dogal bir uzantisi olacak, Multi Konfor ilkesini esas almis, yeni bir yerlesim projesi gelistirmeleri beklenecek. Ayni zamanda imarin, Lindenhof olarak adlandirilan mevcut konut stogu ile bag kurarken yesil alan kullanimini gelistirmesi kriteri de aranacak. Amaç; bu bölgede yasayan insanlar için mümkün olan en düsük enerji tüketimi ile en yüksek konforun saglanacagi binalarin ve yerlesimin tasarlanmasi...

Basvurulari Kasim ayinda baslayan ve iki asamada gerçeklestirilecek olan Multi Konfor Binalar Ögrenci Yarismasi’nin birinci asamasi, Türkiye ve KKTC’de yer alan üniversite ögrencilerine açik olup en iyi üç projenin seçilecegi ulusal asamadir. Yarismanin ikinci asamasinda ise her ülkeden en iyi üç proje seçilerek uluslararasi finale katilacak. Ulusal yarismanin birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarisma ile ilgili detayli bilgiye www.yalitimyarismasi.com adresinden ulasilabilir. Ayrica tüm sorular ve iletisim için Yapi Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 /izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.