İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam’ın çevre dostu, bio-çözünür özellikli  Camyünü’ne yeni ambalaj
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

22.11.2012
İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

Izocam’in bu sene on üçüncüsünü düzenleyecegi Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’nin ilk üç finalisti, Sirbistan´in baskenti Belgrad´da, Saint-Gobain Insulation tarafindan düzenlenecek Multi Konfor Binalar Yarismasi’nda ülkemizi temsil edecek. Yarisma,  Multi Konfor Binalar – Vizyon & Gerçek “Glückstein Bölgesi” ana basligi altinda gerçeklestirilecek.

Izocam tarafindan on üçüncüsü düzenlenen Yalitim Yarismasi’nda proje konusu, Almanya’nin Mannheim sehri “Glückstein Bölgesi”nde yasayacak insanlar için mümkün olan en düsük enerji tüketimi ile en yüksek konforun saglanacagi binalarin ve yerlesimin tasarlanmasi...  

Ögrenciler Yalitim Yarismasi´nda, Almanya’nin Mannheim sehrinin Glückstein Bölgesindeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, gelecegin imarina iliskin bir vizyon sunacak. Yarismaci ögrencilerden projelerinde, kuzey kisimdaki mevcut komsu mahallelerin dogal bir uzantisi olacak, Multi Konfor ilkesini esas almis, yeni bir yerlesim projesi gelistirmeleri beklenecek. Ayni zamanda imarin, Lindenhof olarak adlandirilan mevcut konut stogu ile bag kurarken yesil alan kullanimini gelistirmesi kriteri de aranacak.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlik, Sehir Planlama, Insaat Mühendisligi ve Makine Mühendisligi Lisans ve Yüksek Lisans ögrencilerinin katilabilecegi Izocam 13. Yalitim Yarismasi, ulusal jürisi, ses yalitimi, yangin güvenligi, ekolojik binalar ve yapi fizigi konusunda yetkin ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusacak.

Basvurulari Kasim ayinda baslayan yarismada, ögrenciler projelerini en geç 4 Mart 2013’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 20 Mart 2013 tarihinde yapilacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylasan proje sahipleri, 16–19 Mayis tarihleri arasinda Sirbistan´in baskenti Belgrad kentinde düzenlenecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil etme hakki kazanacak. Ulusal yarismanin birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarisma ile ilgili detayli bilgiye ve basvuru formuna  www.yalitimyarismasi.com adresinden ulasilabilir. Ayni zamanda, tüm sorular ve iletisim için Yapi Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.

İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı