İzocam,Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu En Çok Yükselten Firma Oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

18.01.2016
İzocam,Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu En Çok Yükselten Firma Oldu

Izocam, Türkiye Kurumsal Yönetim Dernegi tarafindan her yil düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödül Töreni’nde “Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yilda Notunu En Çok Arttiran Sirket” Ödülü’ne layik görüldü.

Türkiye Kurumsal Yönetim Dernegi (TKYD) tarafindan bu sene altincisi düzenlenen Kurumsal Yönetim Zirvesi Ödül Töreni 14 Ocak 2016,Persembe günü Sabanci Center’da gerçeklestirildi. Ödül töreninde adillik, seffaflik, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine yönetim standartlarini insa eden kuruluslar ödüllerin sahibi oldu.
 

TKYD Kurumsal Yönetim Ödülleri, Sermaye Piyasasi Kurulu tarafindan lisans verilen kuruluslarca, kurumlarin Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notlari dikkate alinarak verildi. 31 Aralik 2015 tarihi itibari ile BIST Kurumsal Yönetim Endeksi´nde yer alan kuruluslarin mevcut puanlari dikkate alinarak degerlendirilen sirketler zirve ve ödül töreninde bir araya geldi.
 

Zirvede “Kurumsal Yönetim Endeksinde Son Bir Yilda Notunu En Çok Arttiran Sirket” ödülünü Izocam adina Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut aldi. Kurumsal Yönetim Ilkeleri’ne Uyum Derecelendirmesine ikinci kez tabi tutulan Izocam,bu yil puanini 9.16’ya çikarmayi basardi.50. yilini geride birakan Izocam, kurumsal yönetimdeki basarisini bir kez daha kanitladi.
 

‘Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yilda Notunu En Çok Arttiran SirketÖdülü’nün kendilerini bir kez daha gururlandirdigini belirten Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “2014 yili sonunda sirket olarak ilk kez Kurumsal Yönetim Derecelendirmesine tabi tutularak 8.76 puan almistik. Bu yil puanimizi 9.16’ya yükselterek çalismalarimizdaki disiplinimiz ve istikrarimizi bir kez daha vurguladik.Bizim için gurur verici olan bu artisin yani sira puanini en çok arttiran sirket ödülünü kazanmak sevinç ve gururumuzu ikiye katladi. Bu asamadan sonra sorumlulugumuz biraz daha artti. Mevzuat ve düzenlemelere uyumu saglama, operasyonel verimliligimizi arttirma konusunda daha çok çalisarak paydaslarimiz nezdindegüvenilirligimizisürdürmek için kurumsalligimizi güçlendirmeye devam edecegiz” dedi.
 

Ulusal ve uluslararasi ürün ve yönetim standartlarina uygunlugunu her açidan belgeleyen Izocam, Türkiye’de yalitim sektörünün öncüsü olma sorumluluguyla, her zaman daha iyisini basarmak için çalismaya devam ediyor. Bu açidan bakildiginda Izocam’in kurumsal durusuna verilen bu notun ve sektörel basarisinin bir tesadüf olmadigi anlasiliyor. ISO tarafindan hazirlanan “Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kurulusu 2014 Arastirmasi”nda 279. sirada yer alan ve Brand Finance Turkey 2015 Raporu’nda en degerli 100 marka arasinda olan Izocam, 50 yili askin tecrübesiyle sektöre yön vermeye devam ediyor.
 

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili:12
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yigit/ Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam,Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu En Çok Yükselten Firma Oldu