15. YALITIM YARIŞMASI’NIN JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

20.01.2015
15. YALITIM YARIŞMASI’NIN JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

Izocam’in bu yil 15.sini düzenledigi Yalitim Yarismasi’na basvurular devam ederken, projeleri degerlendirecek jüri üyelerinin isimleri de açiklandi. Jüri üyeleri; “Astana’nin çetin iklim kosullarinda ‘sürdürülebilir konut’ neyi ifade etmektedir?” sorusuna yanit arayan projeleri degerlendirecek.
6 Nisan’a kadar teslim edilecek projeler arasindan dereceye girenler Uluslararasi Multi Konfor Binalar Yarismasi’nda ülkemizi temsil edecekler.

 

Izocam tarafindan 15.’si düzenlenen Yalitim Yarismasi basvurulari devam ediyor. Yarisma konusu, “Sürdürülebilir Konut, Sürdürülebilir Kent” basligiyla sunuluyor. Ögrencilerden, Astana sehrinin zorlayici karasal iklim sartlarini göz önünde bulundurarak, EXPO’nun “Gelecegin Enerjisi” temasina uygun, yeni kentsel mekanla bütünlesen sürdürülebilir binalar tasarlamalari bekleniyor.

Izocam 15. Yalitim Yarismasi’nin ses yalitimi, yangin güvenligi, ekolojik binalar ve yapi fizigi konusunda yetkin ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusan jüri üyeleri belirlendi. ITÜ Makina Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kiliç, ODTÜ Mimarlik Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, ODTÜ Makine Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çaliskan, ITÜ Mimarlik Fakültesi Ögretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioglu, Dilekçi Mimarlik Kurucusu Durmus Dilekçi, Günarda Proje Yönetimi Kurucusu Erkan Sahmali, Suyabatmaz Demirel Mimarlik Ortagi Hakan Demirel, Izocam 15. Yalitim Yarismasi’nin jüri üyeleri oldular.

Yarismaya Mimarlik, Iç Mimarlik, Sehir ve Bölge Planlama, Insaat Mühendisligi ve Makine Mühendisligi Lisans ve Yüksek Lisans ögrencileri katilabilecek. Yarisma sonunda ulusal asamayi kazanan birinci proje 7 bin, ikinci proje 5 bin ve üçüncü proje 3 bin TL ödül ve uluslararasi finalde ülkemizi temsil etme hakki kazanacak.

Kasim ayinda basvurularin basladigi yarismaya, projeler 6 Nisan 2015 tarihine kadar teslim edilebilecek. Kazananlar 19 Nisan 2015 tarihine kadar yarismanin resmi web sitesinden duyurulacak. 20 ülkenin en iyi projelerinin yarisacagi uluslararasi asama ise 27-30 Mayis 2015 tarihlerinde Kazakistan’in Astana sehrinde gerçeklesecek. 

Yarisma ile ilgili detayli bilgiye ve basvuru formuna www.yalitimyarismasi.com adresinden ulasilabilir. Ayrica tüm sorular ve iletisim için Yapi Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.

 
Bilgi için:

Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yigit / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com
 

15. YALITIM YARIŞMASI’NIN JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU