İZOCAM´IN KURUMSAL YÖNETİM DERECELENDİRME NOTU 8,76 OLARAK AÇIKLANDI

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

07.01.2015
İZOCAM´IN KURUMSAL YÖNETİM DERECELENDİRME NOTU 8,76 OLARAK AÇIKLANDI

Izocam’in, pay sahipleri, kamuyu aydinlatma ve seffaflik, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu ana basliklarinin Sermaye Piyasasi Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim Ilkeleri çerçevesinde degerlendirilmesi sonucu hesaplanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 8,76 oldu.

2015 yili ile birlikte 50. Yilini da kutlayan Izocam’in, Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi; Kobirate Uluslararasi Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.S. tarafindan yapildi ve 30.12.2014 – 30.12.2015 dönemi için 8.76 olarak belirlendi.

Konuyla ilgili açiklama yapan Izocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “Izocam’in 2014 yili hedef çalismalari arasinda bulunan Kurumsal Yönetim Ilkelerine Uyum Seviyesinin derecelendirilmesi konusunda gerçeklestirilen ve Kamuyu Aydinlatma Platformu’nda da yayimlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme puani 8,76 oldu. Bu bizim için gurur verici... Çünkü ilk kez derecelendirmeye tabi tutulan bir sirket için iyi bir not aldik. Üstelik 50. yilimiza girmek üzereyken elde ettigimiz bu derece bizi daha çok mutlu etti. Dünya’da artan rekabete ragmen globallesen piyasalar üzerinde ayakta kalan ve uzun soluklu hedefleri olan tüm sirketlerin kurumsalligi ilke edinip, süreçlerinde kurumsallik ilkelerine, seffafliga, adillige ve sürdürülebilirlige odaklandiklari bilinmektedir. Izocam bugüne kadar oldugu gibi bundan sonra da gerek mevzuat ve düzenlemelere uyumu saglamak, gerekse de operasyonel verimliligini arttirarak paydaslari nezdinde güvenilirligini sürdürmek için kurumsalligini güçlendirerek devam ettirecektir.” dedi.

Kobirate Uluslararasi Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.S. tarafindan yapilan açiklamada, “Sirket, Sermaye Piyasasi Kurulu tarafindan yayinlanan Kurumsal Yönetim Ilkelerine önemli ölçüde uyum saglamistir. Iç kontrol sistemleri olusturulmus az sayida iyilestirmeye gerek olsa da çalismaktadir. Sirket için olusabilecek riskler önemli ölçüde tespit edilmis kontrol edilebilmektedir. Pay sahiplerinin haklari adil sekilde gözetilmektedir. Kamuyu aydinlatma seffaflik faaliyetleri üst düzeydedir. Menfaat sahiplerinin haklari adil sekilde gözetilmektedir. Yönetim kurulunun yapisi ve çalisma kosullari kurumsal yönetim ilkeleri ile uyumludur. Büyük riskler teskil etmese de kurumsal yönetim ilkelerinde bazi iyilestirmelere gereksinim vardir. Sirket BIST Kurumsal Yönetim Endeksine dahil edilmeye/endekste kalmaya hak kazanmistir” denildi.


Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili:12
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yigit/ Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23
zeynep.yigit@essance-istanbul.com
 

İZOCAM´IN KURUMSAL YÖNETİM DERECELENDİRME NOTU 8,76 OLARAK AÇIKLANDI