İzocam Mesleki Yeterlilik Eğitimleri’ne Devam Ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

29.12.2014
İzocam Mesleki Yeterlilik Eğitimleri’ne Devam Ediyor

Izocam, yeni yasal düzenleme ile 2015 yilindan itibaren insaat ve tesisat islerinde çalisacak ustalar için zorunlu hale gelen ‘’MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ vermek üzere ücretsiz egitimler düzenlemeye devam etti. MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) mevzuatlarina göre yapilan egitimlerden ikincisi 15-19 Aralik 2014 tarihleri arasinda 19 ustanin katilimiyla Türkiye-Yol-Is Intes Egitim Santiyesi Sincan-Ankara’da düzenleyen Izocam, ’Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik Usta Egitimi’’ verdi.

Egitimler, Izocam’in konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan olusan egitim ekibi ve Milli Egitim Bakanligi tarafindan görevlendirilen konusunda uzman ögretim görevlilerinin gözetiminde gerçeklestirildi. Santiyelerde yalitim alaninda çalisan ustalarin mesleki niteliklerini gelistirmek üzere Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) mevzuatina uygun     ’’Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ almalarina yönelik yapilan Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik usta egitimleri, Isi Yalitiminda Is Organizasyonu, Is Sagligi ve Güvenligi, Temel, Döseme ve Tavanlarda Isi Yalitimi, Duvarlarda Isi Yalitimi (Sivali Dis Cephe Yalitim Sistemleri-Mantolama ve Dis duvar içten yalitim sistemleri) ve Çatilarda Isi Yalitim uygulamalari alt birimlerinden olusmustur.

Türkiye Egitim Santiyesi Izocam Atölyelerinde teorik ve uygulamali olmak üzere iki asamada gerçeklestirilen Isi Yalitimcisi Usta Egitimi’nde öncelikle ustalara malzeme bilgisi ile birlikte dogru detay ve dogru uygulama yapmalari ögretilerek, sektörde dogru bilinen yanlis uygulamalari ve detay bilgilerinin düzeltmeleri saglandi. Katilimcilara ayrica aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip malzeme analizi çikartmalari konularinda da bilgiler aktarilarak bu konuda da kendilerinin gelismelerine katkida bulunulmustur.

Egitimlerin ardindan belgelendirme için Akredite Belgelendirme Merkezi olan Intes MYM tarafindan sinav yapildi. Teorik ve agirlikli uygulama olmak üzere iki asamadan olusan ölçme ve degerlendirme sinavinda ustalarin Mesleki Yeterlilik Belgesine hak kazanmalari adina yetkinlikleri degerlendirilmistir.  

Kasim ayinda yapilan Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik Usta Egitimi ardindan akredite sinav merkezi tarafindan yapilan ölçme ve degerlendirme sonucunda basarili olan ustalarin MYK Isi Yalitimcisi Mesleki Yeterlilik Belgeleri gelerek ustalara iletilmistir. MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Ulusal ve Uluslararasi geçerliligi olan akredite edilmis belge olarak nitelendirilmektedir.

Ulusal Meslek Standartlari çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi egitiminden faydalanmak isteyenler basvurularini Izocam’a yapabiliyor. Izocam’in katkilariyla özel sartlarda Ulusal ve Uluslararasi geçerliligi olan akredite edilmis belge olarak nitelendirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi teminine yönelik usta egitimlerinden faydalanmak isteyenlerin nüfus cüzdani fotokopisi ve 2 adet vesikalik resimlerini sinavdan 15 gün önce Izocam’a ulastirmalari gerekiyor.

MYK Mesleki Yeterlilik Sinavina, egitimlere katilarak da girilebiliyor veya ustalar kendilerini yeterli ve güvenli gördükleri konuda dogrudan akredite kurum Intes MYM, Tebar ya da Belgetürk’e basvuru yaparak da sinava girebiliyorlar. Egitimlere katilarak sinava girilmesi sinavin basarili geçmesi ve egitimlerden fayda saglanmasi açisindan önem tasiyor.

MYK egitimleri çerçevesinde ‘’Isi Yalitimcisi’’ egitiminin yani sira Aralik ayinda Rigips ile birlikte MYK mevzuatlarina göre ‘’Alçi Levha Uygulayicisi’’ meslegini içeren Yalitimli Alçi Levha Duvar ve Asma Tavan Sistemleri-Iç Yalitim Usta Egitimleri gerçeklestirildi. 4 gün süren bu egitimlerin sonunda da katilimcilar Mesleki Yeterlilik sinavina tabi tutuldular.
Yapilan tüm egitimlerimizde Yalitim meslegi alaninda çalisanlarin niteliginin yükseltilmesi ve sektörde ihtiyaç duyulan yeni is gücüne meslegin gerektirdigi bilgi, beceri ve davranislarin kazandirilmasi, yanlis veya gereksiz malzeme seçimine ve uygulamalara son verilerek, hem tüketicinin korunmasi hem de ülkemiz ekonomisinin gelismesinin saglanmasi hedeflenmektedir.

 

İzocam Mesleki Yeterlilik Eğitimleri’ne Devam Ediyor