Enerji´K Bakış Türkiye´yi gezmeye İzmir ile devam ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

09.04.2012
Enerji´K Bakış Türkiye´yi gezmeye İzmir ile devam ediyor

Çok sayida ünlü ismin eserlerinin yer aldigi Sergi, IFOD ve Karacasu Vakfi’nin destegi ile 17 Nisan – 12 Mayis 2012 tarihleri arasinda Aphrodisias Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle bulusuyor.

Enerji’k Bakis, gelecege isik tutulmasi, çocuklarin, gençlerin, bireylerin dikkatinin farkli bir bakis açisiyla enerji verimliligine çekilmesi hedefiyle dogdu. Yalitim yaparak, aile ve ülke ekonomisi ile enerji tasarrufuna katki saglanmasi gerekliligini her firsatta vurgulayan Izocam, IFSAK isbirliginde bu misyonunu “Enerji’K Bakis” sergisine tasiyor. Serginin ana temasi; farkli meslek gruplarindan kisiler ile enerjiye sanatsal yaklasmak…

IFSAK (Istanbul Fotograf Sinema Amatörleri Dernegi) ile birlikte yürütülen ve küratörlügünü Yalçin Savuran’in üstlendigi proje kapsaminda, aralarinda birçok taninmis ismin de yer aldigi, farkli disiplinlerden birçok kisi “enerji”yi sanatsal yaklasimla yorumluyor. Eserleriyle projeye katkida bulunanlar fotograf, edebi metin (öykü, düz yazi, ani, siir vb), kisa film, karikatür, animasyon film ve beste dallarinda yaraticiliklarini ortaya koyuyor. Sergilenen eserler, albüm haline getirilerek gelecek nesillere isik tutacak bir sanat rehberine dönüstürüldü.

“Enerji’K Bakis” sergisinde “Enerji Verimliligi” temali 120 fotograf, o fotograflardan yola çikilarak yazilmis 120 metin ve 3 karikatür ile birlikte bu projeye özel hazirlanmis iki beste, bir kisa film ve bir animasyon film yer aliyor. Sanat dünyasinin önde gelen isimlerinin de destek verdigi sergide, küresel gündem konulari arasinda yer alan enerji verimliligi temasi isleniyor.

Ahmet Ümit, Ataol Behramoglu, Bülent Emin Yarar, Eyüp Muhçu, Kadir Inanir, Mario Levi, Oguzhan Akay, Özcan Yurdalan, Rasim Öztekin, Riza Kiraç, Sunay Akin, Yetkin Dikinciler gibi farkli disiplinlerden isimler projeye yazilari ile destek veriyor. Projede, Abdurrahman Antakyali, Feridun Düzagaç, Izzet Keribar, Merih Akogul, Selim Demirdelen, Sitki Kösemen, Tayfun Pirselimoglu, Timurtas Onan gibi isimler de fotograflariyla yer aliyor. “Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçalarin bestecisi Özkan Samioglu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliligi” temasindan hareketle hazirladiklari bestelerin yaninda yine ayni tema üzerine Riza Kiraç’in “Ask Olsun Murat” isimli kisa filmi ve Anil Tortop’un “Zerre” isimli canlandirma filmi projede yer aliyor.

17 Nisan - 12 Mayis tarihleri arasinda Aphrodisias Sanat Merkezi’nde sanatseverleri agirlayacak olan sergi, Cumartesi günleri 10:00-17:00 arasinda diger günler ise Pazar hariç 10:00–19:00 saatleri arasinda açik olacak.