InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
Murat Savcı İzocam Genel Direktörü oldu
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

13.05.2014
InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor

Türkiye’nin yalitim lideri Izocam ile alçi levha da dünya markasi Rigips bölme duvar uygulamalarinda yangina dayanim sertifikali ürün ihtiyacini karsilamak amaciyla bir araya geldi. Izocam ve Rigips isbirliginde yeni gelistirilen bölme duvar sistemi InWall, yangin güvenligi konusunda yüksek korunum sagliyor.

Rigips alçi levhalar ile Izocam camyünü ve tasyünü yalitim silte ve levhalarinin birlikte kullanildigi InWall sistemler, 30, 60 ve 90 dakika yangin dayanim sertifikasina sahip olmasiyla dikkat çekiyor.

Alisilmis ara bölme duvar sistemlerinin sahip oldugu estetik, kolay uygulanabilme, akustik konfor, hafiflik, isi ve ses yalitimi gibi avantajlarin yani sira InWall Bölme Duvar Sistemleri, yangin güvenligi konusunda da azami fayda sagliyor. InWall Bölme Duvar Sistemleri özellikle; ofisler, okullar, oteller, alisveris merkezleri ve hastaneler gibi insanlarin yogun olarak birlikte bulunduklari mekânlara uygulanmaya elverisli özellikler içeriyor.

InWall, Yangin Yönetmeligi’nin zorunlu tuttugu “EK-3/B ve EK-3/C kriterlerini” (30, 60 ve 90 dakika yangina dayanikli ortamlar olusturulmasi) basariyla karsiliyor.

InWall Bölme Duvar Sistemleri Binalarin Yangindan Korunmasi Hakkinda Yönetmelik’in yayimlanmasindan sonra ihtiyaç duyulan yangin dayanim sertifikali detaylari çözmeye yönelik olarak sektör profesyonelleri ile sektör temsilcilerine sunuluyor.

InWall Alçi Levha R, InWall Alçi Levha FR, InWall Tasyünü Ara Bölme Levhasi (75 mm), InWall Camyünü Ara Bölme Siltesi (50 mm), InWall DC Profil (50mm), InWall DC Profil (75mm), InWall DU Profil (50mm), InWall DU Profil (75mm), InWall SU Borazan Vida (3,5 x 25mm), InWall SU Borazan Vida (3,5 x 35mm), InWall Dübel, Pul, Vida, InWall Derz Bandi, InWall Derz Alçisi, InWall Delikli Köse Profili bilesenlerinden olusan InWall Bölme Duvar Sistemi; EN 1364-1’e göre yapilan sistem (bitmis duvar) testlerini basari ile geçerek EI30, EI60 ve EI90 yangin dayanim sertifikalarina haiz olup, sertifikalarin geçerli olabilmesi için standartlar geregi bütün sistem elemanlariyla birlikte kullanilmak zorundadir.   

Editöre Not:

2009 yilinda yayimlanan Binalarin Yangindan Korunmasi Hakkinda Yönetmelik’te birçok madde kullanim amacina yönelik olarak duvarlarin 30, 60, 90 ve 120 dakika yangina dayanim göstermesini istemektedir. Özellikle yönetmeligin 2. ve 3. kisimlarinda bulunan;

• Yangin kompartimanlari duvarlar, dösemeler, cepheler ve çatilar (Madde 24 ve 25)
• Kaçis yolu ve yangin güvenlik holü (Madde 31 ve 34)
• Korunumlu iç kaçis koridorlari ve geçitler (Madde 36)
• Kaçis merdivenleri (Madde 38)
• Bina kullanim siniflarina göre özel düzenlemeler – Oteller, moteller ve yatakhaneler (Madde 50)

maddeleri, yönetmelige uygun yapilacak binalardaki duvarlarin özelliklerini ayrintili olarak belirlemektedir.

Bu maddelere dayanarak olusturulan Ek-3/B (Yapi Elemanlarinin Yangina Dayanim (Direnç) Süreleri, Ek-3/C (Bina Kullanim Siniflarina Göre Yangina Dayanim (Direnç) Süreleri ve Ek-4 (Binalarda En Fazla Kompartiman Alanlari) tablolarinda bina ve duvarin kullanim amacina, binanin yüksekligine, aktif yangin söndürme sistemlerinin bulunup bulunmamasina göre sahip olmasi gereken süreler ve kompartiman alanlari verilmistir. Yönetmelik gereklerini karsilamak üzere gelistirilen InWall Bölme Duvar Sistemleri EN 1364-1 Standardi’na göre test edilmis ve
sertifikalandirilmistir.

Rigips Hakkinda:

Saint-Gobain Grubu’nun tarihi Fransa’da Kraliyet Cam Imalathanesi’nin kuruldugu 1665 yilina dayanmaktadir. Saint-Gobain, 1665’te Paris Versailles Sarayi için dünyanin ilk cam üretimini yapmaya baslamistir. Dünyanin önde gelen ilk 100 endüstriyel sirketinden birisi olan ve bu kadar köklü ve uluslararasi bir tarihe sahip olan grup, günümüzde habitat ve insaat pazarinda dünya lideridir. Saint-Gobain Grubunun 2005 yilinda satin aldigi BPB “British Plaster Board” grubu, 1917 yilinda Ingiltere’de kurulmus ve 1950’li yillarda Fransa, Irlanda, Kanada ve Güney Afrika’ya yayilmis çok uluslu bir sirkettir. Saint-Gobain Grubu sirketleri, 190.000’den fazla çalisani ile 60’dan fazla ülkede faaliyet gösterdigi tüm sektörlerde dünya lideridir.

2001 yilindan bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Rigips, Saint-Gobain Grubu’na 2005 yilinda BPB Grubunun satin alinmasi ile katilmistir. Yapi Alçilari, Endüstriyel Alçilar, Alçi Levha ve Asma Tavan Sistemleri alaninda faaliyet gösteren Rigips’in Genel Müdürlügü, üretim tesisleri ve alçi ocaklari Ankara’dadir. Firmanin müsterilerinin ihtiyaçlarini yakindan takip etmek ve taleplere daha hizli cevap verebilmek için Istanbul, Ankara, Izmir, Bursa, Antalya ve Samsun’da satis ofisleri bulunmaktadir. Üretiminin her asamasinda uyguladigi kalite güvence sistemiyle kaliteden ödün vermeyen Rigips uluslararasi standartlarda üretim yapmaktadir.

Izocam Hakkinda:

Yalitim sektörünün öncüsü olarak 1965 yilinda kurulan Izocam, bugün sicaga, soguga, sese, yangina ve suya karsi koruma saglayan genis ürün yelpazesi, yaygin bayi agi, nitelikli kadrosu ve teknik danismanlik hizmetleriyle yalitim sektöründe lider konumdadir. Binadan tesisata birbirinden degisik ve farkli ihtiyaçlar gerektiren yalitim detaylarinda ürün ve sistemleri ile çözüm üretmekte, projeden taahhüde, üreticiden kullaniciya etkin çözüm ortagi olarak hizmet vermektedir.
Izocam, üretmekte oldugu camyünü, tasyünü, ekstrüde polistiren (Foamboard), ekspande polistiren (Izopor), elastomerik kauçuk (Izocamflex), polietilen köpük (Izocam Peflex), tasyünü ve poliüretan çati-cephe panelleri ve trapez (Izocam Tekiz) ürünleri, sivali dis cephe yalitim sistemleri (Izocam Manto) ile isi, ses ve yangin yalitiminda sürdürülebilir çözümler sunmaktadir.
Müsterilerinin talep ve beklentilerini tam, zamaninda ve küresellesen dünya standartlarina uygun olarak, çevreci bir yaklasimla karsilayan Izocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Sistemi’ni tüm tesislerinde ygulamaktadir. Tüm ürünleri TSE ve CE isareti ile piyasaya arz edilmekte olup, ayni zamanda tasyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasina da sahiptir.

Detayli Bilgi için:

Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 282 40 85 - dahili 12
seher.saygin@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 74 

Canan Atalar / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / 212 282 40 85 - dahili 23     
canan.atalar@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 79    
 

InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor