Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması’nda 22 ülke Gaziantep için yarıştı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

28.05.2014
Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması’nda 22 ülke Gaziantep için yarıştı

Isover ve Izocam isbirligiyle düzenlenen 10. Multi Konfor Binalar Ögrenci Yarismasi, bu yil 28-31 Mayis 2014 tarihleri arasinda Romanya’nin ev sahipliginde Bükres’te gerçeklesti. “Multi Konfor Binalar 2014:Yarinin Okulu–Gaziantep” basligi altinda düzenlenen yarismaya katilan ögrencilerden; Gaziantep Ekolojik Kent Projesinin bir parçasi olmak üzere gelecegin ilkokulunu tasarlamalari beklendi. 
22 ülkeden 1700 ögrencinin basvuru yaptigi ve ulusal elemeler sonucu 58 projenin finale kaldigi yarismada birincilik ödülü Fransa’nin oldu. Ikinciligi Çek Cumhuriyeti, üçüncülügü Romanya alirken, Ingiltere, Kazakistan, Belarus ve Ukrayna jüri özel ödülüne layik görüldü.
 
Gaziantep Ekolojik Kent Planlamasi içerisindeki ilkögretim okulu alani üzerinde tasarlanan projelerin multi konfor ilkelerine uygun, enerji etkin, akustik konforlu, yangin güvenligi düsünülmüs ve sürdürülebilir olmasi beklendi. Farkli ülkelerden uzman profesyonellerden olusan jüri, projeleri degerlendirirken bölge sartlarina uygun yenilikçi anlayislar getirilmesine, mimari tasarima ve teknik çözümlere dikkat etti. Jüri üyeleri Gaziantep Büyüksehir Belediyesi Ekolojik Kent Sube Müdürlügü Yesil Bina Uzmani Mimar Seda Müftüoglu Güleç, Pasif Ev Uzmani Mimar Roland Matzig, Saint Gobain Constructions Uluslararasi Pazarlama Direktörü Mimar Slawomir Szpunar, Astana EXPO 2017 Proje Bas Yöneticisi Mimar Zaure Aitayeva, Saint Gobain Insulation Inovasyon ve Çözümler Uluslararasi Yöneticisi Leif Andersson oldu.
“Gaziantep’te gelecegin okulu” konulu yalitim yarismasinin uluslararasi finalini, Gaziantep Büyüksehir Belediyesi Baskan Vekili Latif Karadag ve Romanya Türk Büyükelçiligi Atesesi Bahadir Necat da izledi.
Yalitim Yarismasi’nda, bugüne kadar farkli ülkelerde degisik konular üzerine projeler gelistirilirken Türkiye’den Gaziantep’in seçilmesinde; Türkiye’nin Kyoto Protokolü ile küresel isinma ve iklim degisikligi konusunda mücadeleyi saglayan çerçeveyi imzalamis olmasi, Gaziantep Ekolojik Kent Projesi’nin ülke genelinde bir ilk olmasi etkili oldu. Gaziantep Büyüksehir Belediyesi yaptigi çalismalarla ve Ekolojik Kent projesi hedefleri ile dünya gündeminde de dikkatleri üzerine çekmeyi basariyor. Türkiye’nin sertifikali ilk pasif evi olan Gaziantep Ekolojik Bina, uluslararasi finale gelen tüm projelerin sergilenmesine ev sahipligi yapacak.

Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması’nda 22 ülke Gaziantep için yarıştı
Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması’nda 22 ülke Gaziantep için yarıştı