İzocam ve Rigips engin deneyimlerini "İç Yalıtım Usta Eğitimleri"yle aktarıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

08.01.2014
İzocam ve Rigips engin deneyimlerini "İç Yalıtım Usta Eğitimleri"yle aktarıyor

Izocam ve Rigips ürünlerinden olusan akustik, yangin güvenligi, isi ve ses yalitimli sistemlerin tanitilmasi ve dogru uygulamalarin saglanmasini hedefleyen usta egitimleri devam ediyor. Egitimler, ustalarin kullandiklari ürünlerin nasil yapildigini, özelliklerini, kullanim amaçlarini, farkliliklarini, sistem kavramini ve uygulamalarini ve InWall Yangina Dayanimli Duvar Sistemlerini ögrenmelerini amaçliyor.

Ankara´da YOL-IS INTES Türkiye Egitim Santiyesi Izocam Atölyesi’nde düzenlenen egitimler, 10-13 Aralik tarihlerinde gerçeklestirildi. Rigips ve Milli Egitim Bakanligi Mesleki ve Teknik Egitim Genel Müdürlügü isbirliginde gerçeklestirilen ve yalitim ürünlerinin dogru uygulanmasini hedefleyen egitimler, "Yalitimli Alçi Levha Bölme Duvar ve Asma Tavan Sistemleri Uygulamali Usta Egitimleri (Iç Yalitim)" basligiyla 4 gün boyunca teorik ve uygulamali olarak verildi.

Izocam ve Rigips’in uzman kadrosu ile gerçeklestirilen Iç Yalitim Usta Egitimi’nde ustalara aldiklari projeyi okuyup, metrajlandirip,  malzeme analizi çikararak, dogru detay ve dogru montaj yapmalari ögretilerek, sektörde dogru bilinen yanlis uygulamalari ve detay bilgilerini düzeltmeleri saglandi.

Izocam´in konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan olusan egitim ekibi; Milli Egitim Bakanligi tarafindan görevlendirilen konusunda uzman ögretim görevlilerinin gözetiminde her ay Türkiye Egitim Santiyesi’ndeki Izocam Atölyelerinde egitim düzenlemeye devam ediyor. Bu usta egitimleri ‘’Dis Cephe Yalitim Sistemleri (Mantolama)’’, "Sanayi Yapilari Çati ve Cephelerinde Yalitim’’ ve "Yalitimli Alçi Levha ve Asma Tavan Sistemleri (Iç Yalitim)’’ basliklari altinda veriliyor.

Yapilan tüm egitimlerde katilimcilara, yapinin gereksinimlerine göre dogru malzeme seçimi ve dogru uygulama bilinci verilerek sektöre kalifiye eleman yetistirilmesinin yaninda, yalitim ve enerji tasarrufu bilincinin yayilmasi, yalitim konforundan azami fayda saglanmasi ve yalitim ile çevrenin korunabilmesi üzerine bilgiler aktariliyor.

2004 yilindan bu yana basarili olan 1289 ustaya Izocam tarafindan MEB onayli sertifikalari verildi ve sektörün nitelikli eleman ihtiyacina önemli katkida bulunuldu.

İzocam ve Rigips engin deneyimlerini
İzocam ve Rigips engin deneyimlerini
İzocam ve Rigips engin deneyimlerini
İzocam ve Rigips engin deneyimlerini