İzocam 14. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

06.12.2013
İzocam 14. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

Izocam’in bu sene on dördüncüsünü düzenleyecegi Üniversite Ögrencileri Yalitim Yarismasi’nin ilk üç finalisti, Saint-Gobain Insulation tarafindan düzenlenecek Multi Konfor Binalar Yarismasi’nda ülkemizi temsil edecek. Yarisma, Multi Konfor Binalar / 2014: Yarinin Okulu – Gaziantep” ana basligi altinda gerçeklestirilecek.
 

Izocam tarafindan on dördüncüsü düzenlenen Yalitim Yarismasi’nda proje konusu, Gaziantep Ekolojik Kent Projesi kapsaminda klasik okul elemanlarini modern ögrenme imkânlariyla birlestiren bir ilkokul olacak.

Yalitim Yarismasi’nda, bugüne kadar farkli ülkelerde degisik konular üzerine projeler gelistiren 22 farkli ülkenin mimarlik ögrencileri, bu kez Türkiye için bir ilkokul tasarlayacaklar. Okul projesi, Gaziantep Belediyesi tarafindan insa edilen ve 200 bin kisilik yasam alanina sahip yeni Ekolojik Kent Projesi içerisinde gelistirilecek. Yarismaya katilan ögrencilerden; klasik ögeleri modern egitim ile birlestiren, 6-10 yas arasindaki 400 ila 600 ögrenciyi barindirabilecek bir okulu projelendirmeleri beklenecek.

Sürdürülebilirlik açisindan sehir halkinin hayat kalitesini artirmayi ve Gaziantep´i sürdürülebilirlik ilkeleri konusunda ülke çapinda öncü yapmayi hedefleyen Gaziantep Büyüksehir Belediyesi, Gaziantep Iklim Degisikligi Eylem Plani´ni yürürlüge koymaya karar vermistir. Bu ilkeleri takip eden Gaziantep Büyüksehir Belediyesi yaklasik 200.000 kisinin ikamet edecegi Ekolojik Kent Projesi´ni gelistirmeye baslamistir. Sehir yönetimi bu projenin gelecekteki kullanicilarina en düsük düzeyde enerji tüketen binalar sunmanin yani sira en yüksek konforun saglanmasini da planlamaktadir. Eylem Planinin en temel konularindan birisi ise gelecegin sahibi çocuklar ve onlarin egitimlerine verilen önemdir. Bu nedenle 2014 yilinin proje konusu Ekolojik Kent Projesinin bir parçasi olmak üzere multi konfor ilkelerine uygun, yani enerji etkin, akustik konforlu, yangin güvenligi düsünülmüs ve sürdürülebilir bir ilkokul tasarimi olarak belirlenmistir.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlik, Insaat Mühendisligi ve Makine Mühendisligi Lisans ve Yüksek Lisans ögrencilerinin katilabilecegi “Izocam 14. Yalitim Yarismasi’nda”, ulusal jüri, ses yalitimi, yangin güvenligi, ekolojik binalar ve yapi fizigi konusunda yetkin ögretim görevlileri ile uzman mimarlardan olusacak.

Basvurulari Kasim ayinda baslayan yarismada, ögrenciler projelerini en geç 7 Nisan 2014’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 19 Nisan 2014 tarihinde yapilacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylasan proje sahipleri, 21-24 Mayis tarihleri arasinda düzenlenecek uluslararasi etapta ülkemizi temsil etme hakki kazanacaklar. Ulusal yarismanin birincisi 7.000 TL, ikincisi 5.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarisma ile ilgili detayli bilgiye ve basvuru formuna www.yalitimyarismasi.com adresinden ulasilabilir. Ayrica tüm sorular ve iletisim için Yapi Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.

Bilgi için:
Seher Saygin / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Canan Atalar / Essance Istanbul Iletisim Danismanligi / (212) 282 40 85 /
canan.atalar@essance-istanbul.com

İzocam 14. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı