Ara
Kapat

Türkiye’nin Önde Gelen Otel Projelerinin Yalıtım Tercihi İzocam Oldu

Doğru yalıtım malzemeleri ve doğru uygulamalar, binalarda ısı verimliliği sağlayarak hem doğal kaynakların korunmasına hem de enerjide dışa bağımlı olan ülkemizin ekonomisine katkı sağlıyor. Isı ve ses yalıtımlı, enerji verimliliği yüksek, yangın güvenliği sağlanmış binalar enerji tüketiminin azaltılmasında çok önemli rol oynuyor.

Zeminden çatıya, tesisattan ara bölmelere kadar her uygulama alanı için nitelikli yalıtım malzemeleri üreten İzocam, bir konuta içeriden uygulanabilecek yalıtımdan, sanayi yapılarına,okul ve hastanelere kadar her türlü binanın yalıtım ihtiyacına yanıt veriyor.

  Türkiye’de ve dünyada yalıtım sektöründe yedi farklı ürünü aynı çatı altında üretebilen tek şirket konumunda olan İzocam, 2018 ve 2019 yıllarında sunduğu ürünlerle Türkiye’nin önde gelen otel projelerinin yalıtım tercihi oldu. 

DOUBLETREE BY HİLTON HOTEL – Antalya’nın Muratpaşa bölgesinde Ka Tasarım İnşaat şirketi tarafından gerçekleştirilen 40.000 m 2 alandaki projede ve İzocam bayisi Arsucan tarafından temin edilen İzocam ürünleri kullanıldı. Projede 846.772 m 2 İzocam Taşyünü Levha, İzocam Ara Bölme Levhası ve 1,255,68 m 2 İzocam Cephe Levhası ürünleri kullanıldı. Ka Tasarım tarafından yapılan uygulama öncesinde, İzocam uygulamada kullanılacak ürünler ve yoğunlukları konusunda yalıtım danışmanlığı hizmeti de sundu. Proje ile odalar arası ses yalıtmı ile ısı yalıtımı gerçekleştirilmiş oldu.

  SUNIS BLUE RESİDENCE – Antalya Konyaaltı Sahil Yolu’nda, Beta Mimarlık’ın üstlendiği 10.000 m 2 alandaki projede İzocam bayisi Arsucan tarafından temin edilen 13.305 m 2 ’lik İzocam Cephe Levhası ürünü kullanıldı. Projenin uygulaması ise Beta Mimarlık tarafından yapıldı.

  RADİSSON NİLÜFER HOTELS - Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Radisson Nilüfer Hotels inşaatında da İzocam ürünleri tercih edildi. 8500 metrekarelik alana kurulu projenin yalıtım uygulaması İzocam bayisi Maraton Çatı Cephe Yalıtım ve İnş. San. Tic. A.Ş tarafından yapıldı ve projede İzocam Taşyünü Dış Cephe Levhası kullanıldı.

  5600 metrekarelik bir alana uygulanan İzocam Taşyünü Dış Cephe Levhası, üstün kalitede ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliği sağlıyor. Uluslararası Yapı Malzeme Yönetmeliği´nin 6. maddesine göre; "ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkân veren malzeme" anlamına gelen CE işareti ile piyasaya arz edilen ürün, aynı zamanda sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasına da sahip ve Türk Standart Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun üretilmektedir.

Bilgi İçin : Doret Habin (D’Oret İletişim ) - d.habib@doreiletisim.com

Paylaş