Ara
Kapat

Basında İzocam

Türkiye’nin farklı illerinde inşa edilen toplu konutların yalıtımı İzocam’a emanet!

Türkiye’de 1965’ten beri yalıtım arkasında olan İzocam, her ihtiyaca cevap veren çevreye dost ürünleriyle dev projelerin çözüm ortağı olmayı sürdürüyor. 

İzocam, Türkiye’nin önde gelen projelerine, uzmanlığıyla hizmet sunmaya ve sağlıklı yalıtım ürünleri temin etmeye devam ediyor. Bugüne kadar hastanelerden okullara, fabrikalardan enerji santrallerine, ticaret merkezlerinden AVM’lere, öğrenci yurtlarından toplu konutlara kadar Türkiye’nin pek çok önemli projesine yalıtım danışmanlığı hizmeti veren İzocam, her ihtiyaca uygun şekilde sunduğu ürün ve çözümleri ile ülkemizde ve yurt dışında iddialı projelerin çözüm ortağı olmayı sürdürüyor. 

Son dönemde Ankara, Düzce, Erzurum ve Kocaeli’nde inşa edilen toplu konut projelerinde İzocam’ın mineral yün bazlı camyünü ve taşyünü ürünleri tercih edildi. Mineral yün bazlı camyünü ve taşyünü ürünler, ısı yalıtımının yanı sıra A sınıfı yanmaz özelliği ile yangına karşı yüksek dayanım sağlayarak yangın güvenliğini de artırıyor. TSE ve CE belgelerine de sahip olan İzocam Camyünü ve Taşyünü ses yalıtımı özelliği sayesinde konforlu bir iç ortam sunuyor.

 

Bu sene Ankara’nın gözde konut projelerinden olan Zen Park Plus'ın yalıtımı İzocam güvencesiyle gerçekleşti. 112 daire ve 16 adet ticari alandan oluşan Zen Park Plus projesi, Nesce Grup tarafından Ankara Yeni Batı Mahallesi’nde inşa edildi. 5 bin 800 metrekarelik alana sahip projede, toplam 5 bin 67 metrekare İzocam Manto Taşyünü ürünü kullanıldı. Projenin malzeme tedariki İzocam bayisi NC Yapı Malzemeleri tarafından sağlandı.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı TOKİ tarafından Ankara'nın Sincan ilçesinde inşa edilen toplu konut projesinin yalıtımı da İzocam ürünleriyle yapıldı. 40 bin metrekarelik alana sahip proje için, 8 bin metrekare Manto Taşyünü ürünü tercih edildi. Projenin malzeme tedariki, İzocam bayisi Biser İnşaat tarafından gerçekleştirilmekle birlikte, projeye yalıtım danışmanlığı hizmeti de verildi.

Düzce Beyciler mahallesinde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı TOKİ tarafından inşa edilen 309 konutluk toplu konut projesinin yalıtımında da kaliteli ürün tedariki ve danışmanlık desteği ayrıcalığı nedeni ile İzocam ürünleri tercih edildi. 45 bin metrekarelik alana sahip projeye, İzocam'ın Elazığ bayisi Keban Ticaret tarafından 12 bin metrekare İzocam Camyünü Çatı Şiltesi tedarik edildi.

Erzurum'da inşa edilen Koru Park 1. Etap Konut Projesi'nin yalıtım uygulaması da İzocam kalitesiyle gerçekleştirildi. 6 bin metrekarelik alana sahip projede, 4 bin 800 metrekare Manto Taşyünü, 6 bin 912 metrekare İzocam Camyünü Şilte kullanılarak, konforlu yaşam alanları ve enerji tasarrufu sağlandı. Projenin malzeme tedariki İzocam bayisi Tesmal Ticaret tarafından sağlandı.

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı TOKİ tarafından inşa edilen 429 konutluk projesi de yine İzocam imzası ile yalıtıldı. Toplam 50 bin metrekarelik alana sahip projeye İzocam bayisi Polen İzolasyon tarafından 10 bin metrekare Camyünü Çatı Şiltesi tedarik edildi.
Isı yalıtımı, akustik konfor, tesisat yalıtımı ve yangın güvenliği açısından yönetmeliklere ve projelere uygun şekilde doğru ürünü öneren İzocam, tüm projelere yalıtım danışmanlığı hizmeti de veriyor. İzocam, marka projelerin yalıtımında kalitesi, satış öncesi ve sonrası sağladığı hizmetlerin güvenirliği ve sunduğu uzmanlık nedeniyle tercih ediliyor.

İzocam ürünleri ayrıca, Uluslararası Yapı Malzeme Yönetmeliği´nin 6. maddesine göre; "ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkân veren malzeme" anlamına gelen CE işareti ile piyasaya arz ediliyor. Türk Standart Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun üretim yapan İzocam’ın İzocam Camyünü ve İzocam Taşyünü markalı ürünlerinde sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB Belgesi bulunmaktadır. İzocam Çatı Şiltesi ve Rulopan ürünleri ise AB ülkesinin ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesine sahiptir.

 

Paylaş