Ara
Kapat

İzocam, Lüleburgaz’da Yeni Yalıtım Çözümlerini Sektör İle Buluşturdu

İzocam olarak, yalıtımla ilgili her türlü ihtiyaca uygun çözümler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda yeni yalıtım çözümlerini anlatmak için 12 Haziran 2019’da Lüleburgaz İzer Otel’de gerçekleştirdiği İzocam ile Yalıtım Çözümleri seminerini gerçekleştirdi. İzocam Pazarlama Direktörü Dr. Kemal Gani Bayraktar’ın sunumu ile gerçekleşen seminerde İzocam’ın son yıllarda sektöre kazandırmış olduğu İzocam Ara Bölme Levhası, İzocam Endüstriyel Bina Levhası, İzocam Yeni Cephe Levhası, İzocam Manto Taşyünü R+ ve İzofom ürünlerinin özellikleri ile yeni ürünlerin kullanım faydaları anlatıldı.2 Haziran 2019’da Lüleburgaz İZER Otel’de düzenlenen İzocam ile Yalıtım Çözümleri seminerinde İzocam’ın son yıllarda sektöre kazandırmış olduğu İzocam Ara Bölme Levhası, İzocam Endüstriyel Bina Levhası, İzocam Yeni-

Cephe Levhası ve İzofom ürünlerinin özellikleri ile yeni ürünlerin kullanım faydaları anlatıldı. İzocam Tekiz Kombi Panel’in almış olduğu FM Approval Belgesine ve bu belgenin önemine de değinen İzocam, yeni yalıtım çözümlerini sektörle birebir paylaşmış oldu.

İzocam’ın uzun yıllardır takip ettiği başarı göstergesi olan, yeni ürünlerin ciro içindeki payı yani “inovasyon katsayısı” %15 seviyesinde. Sektörün lider firması olan İzocam, yaptığı Ar-ge yatırımları ile sektörün ihtiyacına katma değerli çözüm sunma hedefini koruyor. Bu kapsamda son dönemde Ar-Ge çalışmaları sayesinde sayesinde öncelikle hafif ara bölmelerde kullanılmak üzere geri dönüşümlü malzemeler kullanarak geliştirdiği, “İzocam Ara Bölme Levhası”nı sektöre kazandırdı. Bunun yanı sıra, İzocam Manto Foambord R+ ve İzocam Manto Taşyünü R+, yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonunda düşük lamda değerlerine sahip özel ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürünlerin üretimden itibaren yüksek kalınlıkta olması, tek seferde yapılan uygulama ile daha etkin enerji verimli yapıların olmasına imkân tanıyor.

Ar-Ge çalışmalarının bir diğer gündem maddesi de yangın güvenliği olan İzocam, insanların toplu olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, sanayi yapıları, spor salonları, hastaneler gibi mekânlarda yangın dayanımı yüksek yalıtım malzemeleri kullanımının oldukça önemli olduğunu her fırsatta dile getiriyor, çalışmalarında yangın dayanımı ölçümlerine yoğunlaşıyor. Bu kapsamda da fayda sağlayan İzocam Ara Bölme Levhası A1 sınıfı yanmaz özelliği sayesinde olası yangınlarda zaman kazandırıyor.

Geçtiğimiz yıl Ar-Ge çalışmaları sonucunda mineral yün ürün grubuna iki yeni ürün daha eklediler. Yerinde uygulama yapılan metal binaların çatı ve cephelerinde iki metal levha arasında kullanılan İzocam Endüstriyel Bina Levhası (EBL) ve İzocam Endüstriyel Bina Levhası R+ (EBL R+) ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliği sağlarken hafifliği sayesinde kolayca taşınıyor ve esnek yapısıyla kolay uygulanabiliyor. Bu ürünlerin bir diğer özelliği ise bünyesine su almaması… Bu sayede, yağmur suyunun ürüne zarar verme riski ortadan kalkıyor, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlanıyor. Endüstriyel yapılara ısıl konfor getirmeyi hedefleyen ürünler, çevre dostu olmalarıyla da dikkat çekiyor. CE ve EUCEB belgelerine sahip bu ürünlerin kalitesi, uluslararası alanda da kabul görüyor.

Diğer yandan mineral yün ürün serilerine yeni katılan üçüncü ürün ise giydirme cephe uygulamalarında kullanılan İzocam Yeni Cephe Levhası oldu. İzocam Yeni Cephe levhasının üzeri camtülü kaplı olduğu için su geçirmeme özelliğine sahip. Kullanıldığı cephelerin başka bir yalıtım malzemesi ya da örtü ile kaplanması gerekmiyor. Dolayısıyla yalıtım işlemi çok daha çabuk tamamlanabiliyor, işçi maliyetinden ve zamandan tasarruf sağlanıyor.

Ayrıca, 2018 yılı Aralık ayında endüstriyel binalarda kullanılmak üzere Tekiz ürün grubuna yeni bir ürün daha eklediler. Kolay Uygulanabilir Çatı Paneli; İzofom. Özellikle perakende sektöründeki talepleri karşılamak üzere Poliüretan yalıtımlı 40 mm kalınlıktaki çatı panelini sektöre kazandırdık. 1,5 m ve altındaki açıklıklarda kullanıma uygun “İzofom” perakende sektöründeki hızlı erişimle ilgili ihtiyacı karşılamasının yanı sıra, uygulamada da kolaylık sağlayan ekonomik bir ürün. “İzofom” kolay uygulanabilir çatı paneli, hafif ve dayanıklı olması sayesinde montaj süresini kısaltıyor, binalarda ısı yalıtımı sağlıyor.

İzocam, patentli Tekiz Kombi Panel ürünüyle, uluslararası bir risk ve sigorta yönetimi firması olan FM Global’in bağımsız test kolu tarafından verilen FM sertifikasını almaya hak kazandı. Böylece İzocam Tekiz Kombi Panel ürünü, Türkiye’de üretilen membranlı paneller arasında FM sertifikasına sahip ilk ve tek ürün oldu. FM sertifikası, söz konusu ürünün belirli testlerden geçtiğini ve binanın minimum risk altında olduğunu garanti ediyor ve bu sertifikaya sahip ürünler özellikle fabrika yatırımı ya da tadilatı gibi önemli sanayi projelerinde tercih ediliyor.

Paylaş