Ara
Kapat

İzocam ‘İş Kazasız Tesis’ Hedefinde, Her Ay Bir Tesisini Kutlamanın Gururunu Yaşıyor !

 

2020 yılının ilk 6 ayını tüm tesislerinde “0” iş kazası ile tamamlayan İzocam, tesislerinin 365 günlük Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) performanslarını da değerlendirdi. Her ay bir tesisin iş kazasızlığının kutlandığı İzocam’da İSG konusunda varılmak istenen tek bir hedef olunduğunun altı çiziliyor : sıfır iş kazası, sıfır çevre kazası ve minimum çevresel etki ve sıfır meslek hastalığı...Bu hedef için İzocam’ın tüm lokasyonlarındaki çalışanları, İSG ile ilgili özveri ile katkı koymaya devam ediyor.

 

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ni tüm tesislerinde uygulayan ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurulum çalışmalarını sürdüren İzocam’ın çalışanları, yılın ilk 6 ayında elde ettikleri iş kazasız tesis başarısını tüm yıla yaymak için İzocam Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ilkelerini eksiksiz uygulamaya özen gösteriyor. 

İlk olarak Mayıs ayında Eskişehir Tesisi iş kazasız geçen 2. Yılını kutladı ve bu kutlama sonrası bayrağı, Temmuz ayında son 1 yıldır iş kazası yapmamış olan Tarsus Tesisi’ne verdi. 17 Temmuz’da İş kazasızlığını kutlayan Tarsus Tesisi’nin ardından, Ağustos ayında Dilovası’nda bulunan Taşyünü Tesisi iş kazasız geçen 365 günü kutladı.

Taşyünü Tesisi’ndeki bu başarı fabrika çalışanlarının katılımıyla düzenlenen ve pandemi ile ilgili tüm önemlerin alındığı bir açık hava organizasyonunda kutlandı. Kutlama sırasında bu başarıya ulaşılmasını sağlayan süreçler kısaca değerlendirilerek, hatırlanması sağlandı. 24.08.2020 Pazartesi gerçekleştirilen etkinliğe fabrika müdürü, yöneticileri ve çalışanlarının yanı sıra; İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, Yatırımlar ve Üretim Direktörü Jean-Phlillipe Destang, İnsan Kaynakları Direktörü Gözdehan Çaycı ve Satış Direktörü M. Rüştü Uz da katıldı. 

Taşyünü Tesisi’nde gerçekleştirilen bu etkinlik ile önümüzdeki dönemlerde iş sağlığı ve güvenliği performansımızı sürdürülebilir kılmak için devam edecek çalışmalar gözden geçirildi ve Üst Yönetim Ekibimizin tesis çalışanları ile sahada yakın iletişim ve temasları gerçekleşmiş oldu.

Paylaş