Ara
Kapat

Basında İzocam

İzocam, Çöplerin Denize Ulaşmasına “Dur” Dedi

İzocam çalışanları 20 Temmuz 2022 Çarşamba günü gelecek kuşaklara mavi kıyılar ve yaşayan bir deniz bırakmak için İstanbul Bebek sahilinde bir araya geldi. Turmepa ve Aktif Balık Adamlar ekipleri ile işbirliği içinde 3 saat boyunca kıyı ve dip temizliği yapan İzocam çalışanları dünyayı daha iyi bir yuva haline getirme hedefi ile çalışmalarını tamamladı.
Karasal atık kaynaklı deniz kirliliğine karşı, İzocam çalışanlarından oluşan 18 kişilik gönüllü bir ekip 20 Temmuz 2022 tarihinde İstanbul Bebek Sahilinde buluştu. “Deniz Temiz Derneği/ Turmepa” ve “Aktif Balık Adamlar Spor Klubü Derneği” ile ortak, kıyı ve dip temizliği etkinliği gerçekleştirdiler.
3 Bröveli ve CMAS sertifika sahibi olan İzocam İhracat Müdürü Sn. Onur Gören’in dip temizliği yaptığı etkinlikte, Turmepa ve Aktif Balık Adamlar Derneği” de farkındalık çalışmaları, eğitimler ve oyunlarla oluşturdukları özel bir içerikle etkinliğe destek oldu. 
Sadece 30 dakikada 11 kg kağıt, plastik, metal, cam ve geri dönüştürülemeyen atık toplamayı başaran ekip 3 saatlik bir işbirliği ile kıyı ve dip temizliğini tamamladı. Dünyayı daha iyi bir yuva haline getirmek için bir araya gelen İzocam’ın gönüllü ekibi çalışmalarına ilerleyen günlerde farklı projelerle devam etmeye hazırlanıyor.
 

 

 

Paylaş