Ara
Kapat

İzocam Ailesi Olarak Bilgi, Çeviklik, Tedbir, Güven Ve Sorumluluk İle COVİD-19 Salgınına Karşı Korunuyoruz.

İzocam ailesi olarak bilgi, çeviklik, tedbir, güven ve sorumluluk ile COVİD-19 Salgınına karşı korunuyoruz.

Covid-19 salgını ile ilgili açıklama yapan İzocam İnsan Kaynakları Direktörü Gözdehan Çaycı; “Salgın ile mücadelede, bireylerin bilgilendirmesi ve biliçlendirmesi, en az alınan hijyen ve koruyucu tedbirler kadar önemlidir” dedi.

Çaycı, İzocam olarak başta çalışanlarının ve ailelerinin sağlığı olmak üzere tüm toplumun sağlığına önem verdiklerini ve herkese sürdürülebilir bir gelecek için var güçleri ile çalıştıklarını ifade etti.

Covid-19 salgının belirtileri daha henüz ülkemizde tespit edilmeden önce, İzocam’da bu konuyla ilgili birçok önleyici tedbir alınmaya başlanmış. Çeviklik ve yüksek koordinasyon ile alınmaya başlanan bu tedbirlere tüm İzocam çalışanlarının hassasiyet göstermesi ve şirketin İş Sağlığı ve Güvenliği anlayışına yakışır şekilde uyum sağlaması, sürecin daha rahat geçmesini sağlıyor.

Şirketin İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)  vizyon ve politikalarını tanımlarken “Güvenlik Seninle Başlar” sloganı ile hareket ettiklerini ifade eden İzocam İnsan Kaynakları Direktörü Gözdehan Çaycı, aynı  slogandan yola çıkarak birlik ve beraberlik ile virüs salgınına karşı verdikleri bu mücadelede herkesin üzerine düşeni yapmaya devam ettiğini söyledi. Çaycı, “İzocam olarak COVID-19 salgını kapsamındaki önlemlerimizi, olayın yaygınlaşmaya başladığı konusunda Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan uyarılar ve bilgilendirmeler çerçevesinde kademeli olarak artırdık. 

İlk uygulamamız Şubat ayı başında yurt içi ve yurt dışı seyahatlerimizi özel izin ile gerçekleştirmeye başlamak oldu. Şubat Ayında çalışanlarımız, bayilerimiz, tedarikçilerimizle  çeşitli platformlarda bir araya gelerek bilgileri düzenli olarak paylaşmaya devam ettik. 

İSG vizyonumuzun en önemli iletiim araçlarından biri olan Güvenlik Molalarında Mart ayı başından itibaren COVİD-19 farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalar yürüttük. 

Yurtdışından gelen çalışanlarımız için 14 gün karantina kuralını hemen devreye aldık Tesis ve merkez ofislerimizde günde iki defa ateş ölçümü almaya başladık. Merkez ofisimize ve tesislerimize, Bölge Satış Müdürlük Ofislerimize dezenfektanlar temin ettik ve uygulama ile ilgili çalışanlarımızı bilgilendirdik. Ofis ve alan temizlikleri esnasında  kullanılan malzemeleri de bu kapsamda değiştirdik. Ofis ve tesislerimizdeki ortak alan ve ıslak zemin alanlarında temizlik sıklığını artırdık. 

Koordinasyon ve iletişim gücünü artırmak için kriz iletişim masası oluşturduk ve işbirliği gücümüzü de bu sayede artırmış olduk.

Türkiye’de vakaların görülmeye başlamasıyla birlikte, Sağlık Bakanlığımızın yönergeleri ve salgın hastalıkla ilgili İzocam Acil Durum Eylem Planı çerçevesinde tedbirlerimizi artırarak sürdürdük” dedi

Ofis işyerleri ağırlıklı olmak üzere evden çalışma düzenine geçildiğini ve  seyahatlerin tümüyle durdurulduğunu ifade eden Gözdehan Çaycı; “Yüzyüze toplantılar bir süreliğine yerini dijital platform üzerinden yapılan toplantılara bıraktı. İşyerine ulaşım amacıyla kullanılan servislerin doluluk oranlarını sosyal mesafe koşullarına uygun hale getirdik ve özel dezenfektanlar ile hijyen koşullarını artırdık” şeklinde sözlerine devam etti.

Çaycı, İzocam çalışanlarının yanında bayilerine de virüsle mücadele hakkında dikkat etmeleri gereken noktalar ve korunma yöntemleri ile ilgili bilgilendirme mesajları gönderildiğinin de altını çizdi.

Acil bir durum gelişirse rahat haberleşmek ve çalışanlarımızı hızlı bilgilendirmek aynı zamanda panik yaratmadan önleyici tedbirleri alabilmek için whatsapp grupları kurulduğunu ve iş yeri hekimleri tarafından şüpheli ve tanımlı vaka durumunda hareket tarzı eğitimi verildiğini de belirtenÇaycı, “Tüm çalışanlarımızla bağışıklığı artırıcı beslenme tavsiye dokümanı paylaşıldı. Hijyen kurallarını tam olarak uygulayamayacak fiziki engelleri bulunan engelli çalışanlara idari izin verildi.” şeklinde alınan önemleri sıraladı.

İzocam olarak başta çalışanlarının ve ailelerinin sağlığı olmak üzere tüm toplumun sağlığına önem verdiklerini ve herkese sürdürülebilir bir gelecek için var güçleri ile çalıştıklarını ifade eden Çaycı, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Şirketimiz birçok konuda olduğu gibi bu konuda da  öncü olmuş ve tüm tedbirleri çok önceden almıştır. Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği İzocam’ın en önemli ilkesidir ve bu konuyu normların üzerinde bir hassasiyetle ele alıyoruz.  Covid-19 virüsü ile ilgili yürütülen tüm tedbirleri her gün geliştirerek, çalışanlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın sağlığını korumak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

Virüs ile mücadele sırasında tedbir çok önemlidir. Korku veya paniğe kapılmak yerine, iş ve sosyal hayatımızda tüm tedbirlere  uyarak kendimizi ve sevdiklerimizi koruyabiliriz.  

Verdiğimiz mücadelede kendimiz ve ailelerimizin sağlığı için sizleri tedbirli davranan, bilinçli davranan bireyler olarak varlığınızı sürdürmeye davet ediyoruz.” 

Paylaş