Ara
Kapat

İzocam 5 Yılda 150 Milyon Dolarlık İhracat Hedefliyor

İzocam olarak, Türkiye, Ortadoğu ve Balkanlarda yalıtım sektörünün öncü firmaları arasında yer alıyoruz.  Toplam 130.000 tona ulaşan mineral yün kapasitemiz ve sektördeki en geniş ürün yelpazesi olan firma olarak ihracat yaptığımız müşterilerimize esnek üretim ve zamanında teslim imkânları sunuyoruz. Böylece inşaat ve sanayide her türlü yalıtım talebine hızlı ve güvenilir bir şekilde yanıt verebiliyoruz. 

Bugüne kadar 100’ü aşkın ülkede çözüm sunmuş olan bir firma olarak 20 yurdışı bayimiz ile ihracat faaliyetlerimize devam ediyoruz. İhracat yaptığımız bölgelerin başında Türki Cumhuriyetler, Afrika, Balkanlar, Asya ve Ortadoğu geliyor. Ağırlıklı olarak bina ve sanayide kullanılan yalıtım ürünlerinin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Bu ürünlerin dışında ısıtma, soğutma ve iklimlendirme pazarına yönelik ürünlerin de ihracatını yapıyoruz. İhracatı 600.000 m³’ü aşan İzocam, Orta Doğu iklimlendirme pazarının en önemli üreticisi konumunda. 

İhracatımız 2019 yılında 20 milyon USD’ye yaklaştı. Son 5 yılda ihracattan elde ettiğimiz toplam satış geliri 160 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Önümüzdeki 5 yıl toplamda 150 milyon doların üzerinde ihracat yapmayı hedefliyoruz.

Özellikle Orta Afrika’da satış ve pazarlama faaliyetlerimizi arttırarak satış kanallarımızı genişletiyoruz. 2017’de Gana’da bulunan 5 milyon yolcu/yıl kapasiteli Akra Kotoka Terminal Binası için ürün tedariki gerçekleştirdik. Akra Kotoka Uluslararası Havaalanı’nın genişletilmesi projesi için XPS, Kauçuk ve Taşyünü Levha tedarik ettik. Ürünlerimiz dış cephe yalıtımı, çatı yalıtımı ile elektromekanik tesisat için kullanıldı. Diğer taraftan 2019 AFCON Afrika Uluslararası Kupası’nın karşılaşmalarının yapılacağı Kamerun’daki Japoma Spor Kompleksi Projesi’nde de İzocam ürünleri tercih edildi.

Bu başarılarımızın sonucu olarak, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birlikleri (ISIB) tarafından verilen ve İklimlendirme sektörünün ihracat alanındaki Oscar’ı olarak görünen Başarılı İhracatçılar Ödülleri kapsamında; 2018 yılında ihracat alanında gösterdiğimiz performansla “En Çok İzolasyon Malzemesi İhracatı Yapan Firma 1.’lik” ödülünü aldık.  Geçtiğimiz senelerde de aynı kategoride 1.’lik ödülünün sahibi olan İzocam, 2018 yılında gösterdiği ihracat performansı ile bu konudaki liderliğini sürdürdü. 

Paylaş