Ara
Kapat

Basında İzocam

Genel Direktörümüz Murat Savcı Kasım Ayında ST Endüstri Radyo’nun Konuğu Oldu

Enerji kaynaklarımızın hızla tükendiği çağımızda, tehlike kapıda. Dünya petrol rezervlerinin 40 yıl, doğalgaz rezervinin 60 yıl, kömür rezervlerinin ise yaklaşık 240 yıl ömrü olduğu tahmin ediliyor. Enerji arz ve talebinde yaşanan dengesizlikler enerji kaynaklarının fiyatlarına yansıyor. Doğalgaz ve LPG'ye gelen zamlar son tüketicinin bütçesini sarsıyor. 

Ülkemizde enerjinin yüzde 35’i konutlarda tüketiliyor. Yapılarda en fazla enerji kaçağı ise ısı yalıtımı olmayan binalarda meydana geliyor. Tüketicilerin cebinden çıkan paranın büyük bir kısmı ısıtılamayan ya da soğutulamayan evlerde uçup gidiyor. 

Türkiye’deki 10 milyonun üzerinde binanın iyimser bir tahminle sadece yüzde 20’si mevzuatlara uygun yalıtılmış durumda… Oysa ki binalarda yapılan doğru ısı yalıtımı uygulamaları ile ısıtma ya da soğutma için harcanan tutarlar en az yarı yarıya düşebilir. Hatta sıfıra yakın enerjili ev kavramından türeyen “Multi Konfor Binalar” sayesinde, yalıtımsız bir binaya kıyasla % 90’a varan enerji tasarrufu sağlanabilir. 

Genel Direktörümüz Murat Savcı, tüm bu konuları 2 Kasım 2021 tarihinde ST Endüstri Radyo'da canlı yayında, Çetin Ünsalan'ın Reel Piyasalar Programı'nda değerlendirdi. Programda İzocam'ın güncel faaliyetleri ve

önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgiler veren  Murat Savcı, yalıtımın enerji tasarrufu ve sürdürülebilirliğe katkıları ile yangın ve gürültüye karşı yalıtım çözümleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Programın kaydına bu linkte ulaşabilirsiniz. https://radyo.stendustri.com.tr/izocam-genel-direktoru-murat-savci-yalitim-malzemeleri-sektoru/

Paylaş