Ara
Kapat

Basında İzocam

Fidanlar İzocam PEflex ile korunuyor

İzocam PEflex Fidan Koruyucu genç fidanları korumak için tasarlandı. Fidanın gelişiminde çok önemli olan ilk yılında zararlı ot ilaçlarının fidana ulaşmasını önleyen bu ürün, fidanı dikim sonrası yaşanan geç donlardan da koruyor.  

Yalıtım sektörünün önde gelen firması İzocam tarafından geliştirilen İzocam PEflex Fidan Koruyucu, fidan üreticilerinin alım yapmaya başladığı bu dönemde başta Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’de üreticilerin en önemli yardımcısı. Genç fidanların gövdesini korumak için tasarlanmış bir ürün olan İzocam PEflex Fidan Koruyucu, fidanları dış etkilere en açık olduğu genç dönemlerinde olumsuz yönde etkileyebilecek hatta öldürebilecek ilaçlamanın yol açtığı zararlar ve geç donlar gibi etkilere karşı koruyor. Bir meyve bahçesinde ya da ağaçlandırma sahasında ilk dönemde alınabilecek en önemli önlem olan bu ekonomik gövde koruyucu, doğa dostu PE malzemeden yapılıyor ve 22-114 mm çap ve 10-30 mm kalınlık aralığında üretilebiliyor. 

İstenilen uzunlukta kesilebilen ve kolay kullanılan bir ürün olan İzocam PEflex Fidan Koruyucu, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlıyor. Fidan gövdesinin sertleşerek kurumasını ve iletim demetlerinin tıkanıp, su alışverişinin yavaşlamasını önleyen ve bunu yaparken yumuşak ve esnek yapısı sayesinde fidana zarar vermeyen İzocam PEflex Fidan Koruyucu, dikim aşamasından sonra atılacak ot ilaçlarının olumsuz etkilerinden koruyor, mikro iklim yaratarak fidanın açıktaki fidanlara göre daha hızlı büyümesine yardımcı

oluyor ve fidanın verime ulaşmasını hızlandırıyor. 

İzocam PEflex Fidan Koruyucu’nun faydaları bunlarla da sınırlı değil. Fare, tavşan gibi kemirgen hayvanların zararlı etkilerine karşı koruyucu olan bu ürün, fidanları misina, çapa, traktör gibi mekanik darbelerden ve güneş yanıkları ile geç donların yaratabileceği olumsuz etkilerden de koruyor. Esnek bir yapıya sahip olan İzocam PEflex Fidan Koruyucu, fidanın gövdesi büyürken sıkma yapmıyor ve çıkarılarak tekrar kullanılabiliyor.
Tüm meyve ve geniş yapraklı orman ağaçları için uygun olan İzocam PEflex Fidan Koruyucu ayrıca, fidanların dik ve düzgün durmasını sağlarken; telli sistemlerde telin gövdeye dokunarak zarar vermesini önlüyor. Aşılama zamanlarında ise özellikle yarma aşı için gerekli nemli ortamı sağlamak ve korumak için alüminyum folyo kaplı İzocam PEflex Fidan Koruyucu kullanılabiliyor.

Paylaş