Ara
Kapat

Elazığ TOKİ Projesi’nin arkasında EUCEB belgeli İzocam Camyünü var!

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Elazığ’da depremzedeler için inşa ettiği konut ve işyeri projesinin yalıtımında insan sağlığını ön planda tutan ve kanserojen olmadığı EUCEB ile kanıtlanmış İzocam Camyünü tercih edildi.

İzocam, Türkiye’nin en önemli projelerine uzmanlığıyla hizmet sunmaya ve yalıtım ürünleri temin etmeye devam ediyor. Önemli pek çok projeye yalıtım danışmanlığı hizmeti veren İzocam, her ihtiyaca uygun şekilde sunduğu ürün ve çözümleri ile Türkiye’nin iddialı projelerinde çözüm ortağı olarak yer alıyor. 


T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı TOKİ tarafından Elazığ’ın Karşıyaka mahallesinde depremzedeler için inşa edilen 439 konut ve 29 dükkândan oluşan projede de İzocam markalı yalıtım ürünleri tercih edildi. 60 bin metrekarelik alana sahip toplu konut ve dükkân projesinin 14 bin metrekarelik alanında İzocam mineral yün ürünler kullanıldı. Projede; yanmaz, hafif, ısıl ve akustik konforu kesintisiz sunan İzocam Camyünü Kalibel ve Camyünü Çatı Şiltesi kullanıldı. İzocam Camyünü ürünler A sınıfı yanmaz özelliği sayesinde yangın dayanımı yüksek, enerji tasarrufuna katkı yapan, biyo çözünürlüğü EUCEB belgesi ile kanıtlanmış, yüksek ses yalıtımı özelliği sayesinde konforlu iç ortam sunan ve yapı sağlığını koruyan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

İzocam mineral yün ürünler uzun yıllardır sahip olduğu EUCEB sertifikası ile insan sağlığına zarar vermeyen bir ürün olduğunu uluslararası standartlarla kanıtlıyor. Deri ve solunum yoluyla vücuda nüfuz eden elyafların, vücuttan çözünerek atıldığını ispatlayan EUCEB sertifikası ile İzocam mineral yün ürünlerin kanserojen olmadığı bağımsız bir kurum tarafından belgelenmiş oluyor.EUCEB sertifikası ile birlikte TSE ve CE belgelerine de sahip olan İzocam mineral yün ürünler, yüksek standartlarda sunduğu ısı ve ses yalıtımının yanında A1 sınıfı yanmaz özelliğiyle binaların yangın güvenliğini de arttırıyor. İzocam Camyünü, üretiminde kullanılan geri dönüştürülmüş malzemeler sayesinde kullanılan binaların LEED - BREAM gibi yeşil bina sertifikası almalarına da olanak sağlıyor. Projede kullanılan İzocam Camyünü Çatı Şiltesi ayrıca, AB ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesine sahip.


2020 Kasım ayında tamamlanarak, Aralık ayında yapılan kura ile hak sahipleri belirlenen projeye malzeme tedariği insan sağlığını ve binaların kalitesini ön planda tutan İzocam’ın Bayisi Akgün İnşaat Taah. Tic. ve San. Ltd Şti. tarafından gerçekleştirildi. Gelişmiş kaliteli ürünlerinin yanı sıra müşterilerine yalıtım danışmanlığı hizmeti de veren İzocam, ısı yalıtımı, akustik konfor, tesisat yalıtımı ve yangın güvenliği açısından yönetmeliklere ve projelere uygun şekilde doğru ürünü öneriyor. İzocam ve ürünleri marka projelerin yalıtımında kalitesi, satış öncesi ve sonrası sağladığı hizmetlerin güvenirliği ve uzmanlığı nedeniyle tercih ediliyor. 


Daha fazla bilgi için: Doret Habib (D’oret İletişim) - d.habib@doretiletisim.com
 

Paylaş