İzocam Kamerun’u Ziyaret Etti

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam Kamerun’u Ziyaret Etti

Yalıtım sektöründeki öncü konumunu ihracat yaptığı ülkelerde de sürdüren İzocam, yeni pazarlar keşfederek buralarda da önemli başarılara imza atıyor. Yalıtım konusunda henüz bakir olan Kamerun da son dönemde İzocam’ın mercek altına aldığı ülkeler arasında yer alıyor. İMSAD Dış Ticaret Komitesi tarafınca organize edilen Kamerun ziyaretine, aynı zamanda Komitenin Başkanı da olan, İzocam İhracat Müdürü Ahmet Demirtaş  da katılarak, Batı Afrika’nın önemli pazarlarından biri olan ülkede yalıtım ve inşaat sektörüne ilişkin önemli temaslarda bulundu.

 

İzocam Kamerun’da, 11–15 Mayıs tarihleri arasında, Turcam Hall Fuar ve Ticaret Merkezi’nde düzenlenen bir foruma katıldı. Forumda İzocam’ın yanı sıra İMSAD Dış Ticaret Komitesi’nde bulunan 9 Türk firmasının temsilcileri de yer aldı. İnşaat malzemeleri sektörüne yönelik gerçekleştirilen forumun açılışında; Kamerun Türk Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan, Ticaret Müşaviri Bayram Bahadır, Kamerun Ticaret Bakanlığı Baş Müşaviri Bouba Auosinne ve Prof. Nemeti Mbida Roland da konuşma yaptı.
 

İzocam forumda hem Kamerun hem de SEMAC üyesi ülkelerin firmaları ile yalıtım sektörüne yönelik görüşmeler gerçekleştirdi. İnşaat malzemeleri pazarı ile bazı şantiyeler ziyaret edilerek Kamerun inşaat pazarı üzerine bilgi edinildi. Gerçekleştirilen ziyaretler sonucunda Kamerun’daki yalıtım pazarının gelişime açık olduğu ve ses yalıtımı üzerine bir algı inşa edilmesi gerekliliği İzocam’ın gözlemleri arasında yer aldı.
 

Kamerun Türk Büyükelçisi de rezidansında verdiği özel bir akşam yemeği ile; Kamerun Bayındırlık Bakanı, Ticaret Bakanı, Ekonomi Bakanı, Yatırımlar Bakanı ve Kamu İhale Bakanı, Doula Fahri Konsolosu ve İMSAD Dış Ticaret Komitesi heyetini ağırladı. Yetkililere İMSAD ve Türk inşaat malzemeleri ihracat kapasitesi hakkında bilgi verildi.

 

Detaylı Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 - Dahili 12
seher.saygin@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 74 

Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 - Dahili 23     
zeynep.yigit@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 79    

İzocam Kamerun’u Ziyaret Etti