15. Yalıtım Yarışmasında Öğrenciler Kazakistan’dan Ödülle Döndü

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

15. Yalıtım Yarışmasında Öğrenciler Kazakistan’dan Ödülle Döndü

İzocam’ın bu yıl on beşincisini düzenlediği Yalıtım Yarışması´nın uluslararası aşaması sonuçlandı. Ülkemizi Kazakistan´daki finalde temsil eden Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri Mirbek Bekboliev, Kutay Can Biberoğlu ve Burak İlhan, birinci Jüri Özel Ödülünü kazandı.   
 

İzocam tarafından on beşincisi düzenlenen Yalıtım Yarışması’nın uluslararası aşaması 27-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Astana şehrinin zorlayıcı karasal iklim şartlarını göz önünde bulundurarak, EXPO’nun “Geleceğin Enerjisi” temasına uygun, yeni kentsel mekanla bütünleşen sürdürülebilir binalar tasarlayan öğrenciler, jürinin önünde sunumlarını gerçekleştirdi. Yarışmanın jüri koltuğunda Kazakistan’dan Zaure Aitayeva, Telman Tyshkanbaev, Yerlan Sakipov, Zhomart Mussayev, Kırgızistan’dan Yuri Smirnov, Polonya’dan Slawomir Szpunar, İsveç’den Leif Andersson ve Almanya’dan Roland Matzig yer aldı. 20 ülkenin en iyi projelerinin yarıştığı uluslararası Yalıtım Yarışması’nın kazananları jüri değerlendirmesinin ardından belli oldu.
 

1300 öğrencinin katıldığı yarışmanın sonucunda Türkiye´yi temsil eden ekiplerden ODTÜ öğrencileri Mirbek Bekboliev, Kutay Can Biberoğlu ve Burak İlhan birinci Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. 6 yıldır Isover ile uluslarası bir boyut kazanan İzocam Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın finalistleri ikinci kez Jüri Özel Ödülünü ülkemize kazandırmış oldu.
 

Yarışmada Kazakistan birincilik ödülünü, Fransa ikincilik ödülünü, Romanya ise üçüncülük ödülünü kazandı. Yarışmada ayrıca birinci Jüri Özel Ödülü Türkiye’nin, ikinci Jüri Özel Ödülü Slovakya’nın, Üçüncü Jüri Özel Ödülü ise Çek Cumhuriyeti’nin oldu.

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

15. Yalıtım Yarışmasında Öğrenciler Kazakistan’dan Ödülle Döndü