İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasını Kutladı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasını Kutladı

04-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasını kutlayan İzocam, konuya verdiği önemi Best Safety Improver 2014 ödülüyle bir kez daha vurguladı.

İzocam’ın çalışma ilkeleri arasında yer alan ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusu aynı zamanda şirket kültürünün güçlü bir bileşeni olarak önem taşıyor. İzocam tüm faaliyetlerinde iş sağlığı ve güvenliğinden ödün vermeden; müşterilerinin talep ve beklentilerini uluslararası standartlara uygun olarak zamanında karşılamayı, çevreyi korumayı, enerji verimliliğini sürdürmeyi, sorumlu olduğu tüm yasal ve diğer gereklilikleri duyarlılıkla yerine getirmeyi amaçlıyor.

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi tesislerinde uygulayan İzocam; mevcut tüm birimlerinde ve yatırımlarında, iş sağlığı ve güvenliği performansının belirlenmesi için risklerini tanımlıyor, periyodik kontrollerini yapıyor ve gerekli tüm önlemleri alarak sistemin sürekli iyileştirilmesini sağlıyor.

İzocam’ın İş Sağlığı ve Güvenliği’ne verdiği bu önem Isover DIRUS 2015 toplantısında ödüle layık görüldü. 2014 yılı boyunca iş kazalarının azaltılmasına yönelik iyileştirmeleri ile tüm Isover tesisleri arasında dikkatleri üzerine toplamayı başaran İzocam, Best Safety Improver 2014 ödülünün sahibi oldu.

İzocam 2014 yılında Taşyünü Tesisinde bir önceki seneye kıyasla TF2 iş kazaları %63 oranında azaltıldı. Saint Gobain bünyesindeki tesisler, TF2 iş kazalarının yıl içerisinde >%10 azaltılmasını hedefliyor.

İzocam, İş Sağlığı Güvenliğini Her Zaman Gündemde Tutuyor

İzocam iki yılda bir Ekim ayında çevre ve iş sağlığı güvenliği özelinde çalışanlarının duyarlılığını ve farkındalığını arttırmaya yönelik etkinlikler de düzenleniyor. 2014 yılında da Facebook üzerinde oylanan bir fotoğraf yarışması düzenleyen İzocam, belli periyodlarda tatbikat ve eğitimler de organize ediyor. Böylece iş sağlığı ve güvenliği İzocam çalışanlarının her zaman gündeminde yer alıyor.

LCV ve bilgi için:

Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı
/ seher.saygin@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 12) / 0 530 384 62 74

Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı
/ zeynep.yigit@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 23) / 0 530 384 62 79
 

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasını Kutladı