ISOVER’den İzocam’a İş Güvenliği Ödülü

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

ISOVER’den İzocam’a İş Güvenliği Ödülü

Isover’in gerçekleştirdiği DIRUS (Tesis Müdürleri) 2015 toplantısında, İzocam tesisleri İş Güvenliği dalında Best Safety Improver 2014 ödülünü almaya hak kazandı.

İzocam’ın Yönetim Sistemleri anlayışı; iş sağlığı ve güvenliğinden ödün vermeksizin tüm faaliyetlerinde; müşterilerinin talep ve beklentilerini uluslararası standartlara uygun olarak zamanında karşılamayı, çevreyi korumayı, enerji verimliliğini sürdürmeyi, sorumlu olduğu tüm yasal ve diğer gereklilikleri duyarlılıkla yerine getirmeyi içeriyor.

2000’li yılların başından bu yana OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemlerini tesislerinde uygulayan İzocam; mevcut tüm birimlerinde ve yatırımlarında, iş sağlığı ve güvenliği performansının belirlenmesi için risklerini tanımlıyor, periyodik kontrollerini yapıyor ve gerekli tüm önlemleri alarak sistemin sürekli iyileştirilmesini sağlıyor.

İzocam İş Sağlığı ve Güvenliği’ne verdiği bu önem ile Isover tarafından ödüle layık görüldü. Isover DIRUS 2015 toplantısında İzocam, 2014 yılı boyunca iş kazalarının azaltılmasına yönelik iyileştirmeleri ile tüm Isover tesisleri arasında dikkatleri üzerine toplamayı başardı. İzocam Taşyünü Tesisi İş Güvenliği’ne yönelik iyileştirmeleri ile Best Safety Improver 2014 ödülünün sahibi oldu.

İzocam 2014 yılında Taşyünü Tesisinde bir önceki seneye kıyasla TF2 iş kazaları %63 oranında azaltıldı. Saint Gobain bünyesindeki tesisler, TF2 iş kazalarının yıl içerisinde >%10 azaltılmasını hedefliyor.

Çevre ve “İş Sağlığı ve Güvenliği”  Günü

İzocam iki yılda bir Çevre ve “İş Sağlığı ve Güvenliği” Gününü kutluyor. “İş Sağlığı ve Güvenliği” ve “Çevreye Saygı” İzocam’ın çalışma ilkeleri arasında yer alıyor ve şirket kültürünün güçlü bir bileşeni olarak önem taşıyor. Çevre ve İSG Günü’nde İzocam çalışanlarının duyarlılığını ve farkındalığını arttırmaya yönelik kutlama ve etkinlikler düzenleniyor. Bu yıl da fotoğraf ve video yarışmaları, ödül törenleri, tatbikat ve eğitimler düzenlendi. İzocam çalışanları bu gün çerçevesinde organize edilen etkinlik ve faaliyetlere büyük ilgi gösterirken, İzocam bünyesinde Çevre ve İş Sağlığı Güvenliğine yönelik algı ve bilincin de sürekli arttığı tespit edildi.

LCV ve bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / seher.saygin@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 12) / 0 530 384 62 74
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / zeynep.yigit@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 23) / 0 530 384 62 79
 

ISOVER’den İzocam’a İş Güvenliği Ödülü