İzocam Tekiz Ürünleriyle Fark Yaratıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam Tekiz Ürünleriyle Fark Yaratıyor

İzocam Tekiz ürünleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uygunluğu ile çatı ve dış cephe yalıtımında etkili çözümler sunuyor. Hızlı montaj ihtiyacı bulunan yapılarda özellikle tercih edilen Tekiz ürünleri, yüksek yangın, ısı ve ses yalıtımında fark yaratıyor.

 
Yalıtımın önemine her fırsatta değinen İzocam, çatı ve dış cephe yalıtımı ile yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanabileceğini vurguluyor. Çatı ve binalarda yapılacak yalıtım uygulamalarıyla enerji harcamalarında yüzde 50´den fazla tasarruf sağlanıyor ve doğru malzeme seçimiyle de yangın güvenliği artırılıyor. İzocam, yalıtım malzemelerinin güvenilir ve uzman niteliğine sahip firmalardan temin edilmesinin yanı sıra, yalıtımın işinin ehli uygulayıcılar tarafından yapılması gerektiğini belirtiyor. İzocam Tekiz markalı ürünler, sağladıkları etkili çözümler ile farkını ortaya koyuyor.

İzocam, Tekiz Tesisleri’nde TSE kriterlerine uygun taşyünü ve poliüretan yalıtımlı paneller üretiyor. Formlandırılmış iki metal arasında yalıtım çekirdeği bulunan yalıtımlı paneller, ısı, ses ve yangın yalıtımı ihtiyacı bulunan çatı ve cephelerde kullanılıyor. Özellikle hızlı montaj ihtiyacı bulunan yapılarda etkili olan paneller, geniş açıklıkların örtülmesinde de ideal bir çözüm sunuyor.
2013 yılında Gebkim/Gebze tesislerinde 4.000.000 m² kapasiteli yeni panel hattını kuran İzocam’ın Tekiz çatı ve cephe sistemleri bünyesinde kaset sistem profili, dalgalı trapez, çatı trapezi, cephe trapezleri, membranlı fibro panel, kombi panel, metal kiremit, soğuk depo paneli gibi ürünler bulunuyor.

Yüksek yangın güvenliği istenilen yapılarda veya yanıcı, parlayıcı maddelerin depolandığı yerlerde tercih edilen İzocam Tekiz taşyünü yalıtımlı paneller kesintisiz üretim kullanılarak üretiliyor. Metal dış kabuk ve yalıtım dolgu olarak kullanılan “A” yanmazlık sınıfındaki taşyünü tabakası sayesinde yangına dayanıklı kompozit bir sistem elde ediliyor.
Yangın emniyetinin yanı sıra yüksek ses ve ısı yalıtımı da sağlayan paneller, çevreye zararlı madde içermiyor. Mineral yün yalıtımlı her iki yüzü metal olan çatı panelleri, eğimi %7´den yüksek çatılara uygulanıyor. Daha düşük eğimli ya da düz çatılarda ise İzocam Tekiz Kombi Panel ya da Fibro Panel, su yalıtım membranı ile birlikte güvenilir çatı örtüsü teşkil ediyor. Pazara yeni sunulan taşyünlü fibro panel ürünü, özellikle yüksek derecede yangın hassasiyeti duyulan ve üst membran tabakası altında da poliüretan katman istenmeyen yanmaz taşyünü dolgulu panel özelliğiyle yüksek yangın dayanımı sağlıyor.

Günümüzde ihtiyaçların ve yatırımların büyümesiyle birlikte yüzlerce işyerinin ve binlerce insanın bir arada bulunduğu işyerleri ve alışveriş merkezleri, sanayi yapıları karşımıza çıkıyor. Buna bağlı olarak yangın ihtimaline karşı son derece güvenli çözümlerin devreye girmesi gerekiyor. 50 yıl öncesiyle karşılaştırıldığında artık günümüz binalarında çok daha farklı malzemeler kullanıldığı görülüyor. Türkiye’de yatırım yapan yabancı sermayeli kuruluşlar, tesislerin çatı ve duvarlarında yangın emniyeti için A sınıfı malzeme kullanımını şart koşuyor ve A sınıfı yanmaz malzemelerin, yeni Avrupa Yangın standartlarına göre sadece mineral yünler (camyünü ve taşyünü) olduğu biliniyor.

İzocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi´ni Tekiz Tesislerinde de hassasiyetle uyguluyor. Uluslararası bir standart olan, Malzeme Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre; “ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkân veren malzeme” anlamına gelen “CE” işareti ise tüm Tekiz  ürünlerinde bulunuyor.