İzocam Öğrenci Yarışması Kazananları Belli Oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam Öğrenci Yarışması Kazananları Belli Oldu

İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve üniversite öğrencilerine büyük fırsatlar sunan 17. İzocam Öğrenci Yarışması’nın sonuçları belli oldu. 120 öğrencinin başvurduğu yarışmada 10 proje finalde yer aldı. Jüri değerlendirmesi sonucunda İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Ozan Şen ve Zeynep Küheylan’ın hazırladığı proje birinci, Gazi Üniversitesi’nden Feyza Çınar ve Sıdıka Önder’in hazırladığı proje ikinci ve Gazi Üniversitesi’nden Muammer Yaman ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Ali Gökaslan’ın hazırladığı proje üçüncü oldu.

Dereceye giren ilk üç proje İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşecek uluslararası yarışmaya katılmaya hak kazandı.

Bu yıl 17.’si düzenlenen İzocam Öğrenci Yarışması sonuçlandı. Öğrenciler Madrid’in Gran San Blas bölgesinin kentsel dönüşümü için sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir “yapma çevre” senaryoları hazırlayıp projelendirdi. Ulusal finale kalan 10 proje, 06 Mayıs 2017 Cumartesi günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde jüriye sunuldu.

Yarışmada değerlendirme sonucunda İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Ozan Şen ve Zeynep Küheylan’ın hazırladığı proje birinci, Gazi Üniversitesi’nden Feyza Çınar ve Sıdıka Önder’in hazırladığı proje ikinci ve Gazi Üniversitesi’nden Muammer Yaman ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Ali Gökaslan’ın hazırladığı proje üçüncü oldu.
 

Yetkin öğretim görevlileri ve uzman mimarlardan oluşan Jüri yarışma süreçlerindeki aktif rolüyle ve özverili çalışmalarıyla hem yarışmaya hem de öğrencilerin gelişimine katkı sağladı. İTÜ Makine Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Günarda Enerji firmasından Y.Mimar Ali Erkan Şahmalı, IBBM Mimarlık kurucu ortağı Mimar Burak İlhan, Dilekçi Mimarlık firmasından Y.Mimar Durmuş Dilekçi, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Suyabatmaz-Demirel Mimarlık firmasından Y.Mimar Hakan Demirel ve ODTÜ Makine Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr. Mehmet Çalışkan İzocam 17. Öğrenci Yarışması’nın seçkin jürisi içinde yer aldı.

Finalistler arasından dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL ödül kazandı. Ayrıca yarışmada dereceye giren ilk üç proje 31 Mayıs – 2 Haziran 2017 tarihlerinde İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam Öğrenci Yarışması Kazananları Belli Oldu