İzocam’ın Bilgi Güvenliği Belgelendi

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam’ın Bilgi Güvenliği Belgelendi

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Belgesi;  firmaların bilgi varlıklarını gizlilik, bütünlük ve erişilebilirliklerini veya kullanılabilirliklerini   sağlamak amacı ile kurdukları bilgi güvenliği yönetim sistemini belgelendirmek, üçüncü taraflara kanıtlamak amacı ile verilmektedir.
 

Bağımsız belgelendirme kuruluşlarının yaptıkları denetim sonucu almaya hak kazanılan bu belge, kurumdaki bilgilerin güvenliğinin sağlanmasına yönelik sistematik bir uygulama olduğunun kanıtıdır.
 

İzocam merkez ofisinde yürütülen; Bilgi Sistemleri, İnsan Kaynakları, Satış, İhracat, Pazarlama, Finansal İlişkiler, Mühendislik, Ürün Planlama ve Lojistik süreçleri üzerine TÜV NORD CERT Gmbh tarafından denetime tabi olarak ilgili kontrollerden başarı ile geçerek ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Belgesi almaya hak kazanmıştır.
 

İzocam sahip olduğu belgelerle sektör öncülüğüne devam ediyor…

Küreselleşen Dünya standartlarına uygun olarak müşterilerinin talep ve beklentilerini zamanında ve çevreci bir yaklaşımla karşılayan İzocam; ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sistemini tesislerinde uygulamaktadır.
 

İzocam ürünleri, Uluslararası Yapı Malzeme Yönetmeliği´nin 6.maddesine göre; "ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karşılamasına imkan veren malzeme" anlamına gelen CE işareti ile piyasaya arz ediliyor. Aynı zamanda mineral yünler; taşyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorsine verilen EUCEB sertifikasına sahip… İzocam’ın ürünleri Türk Standart Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun üretiliyor. İzocam’ın Çatı Şiltesi ve Rulopan ürünlerinin AB ülkesinin ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesi bulunuyor.

Ayrıca İzocam, 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla camyünü ve taşyünü ürünler için EPD (Environmental Product Declaration - Çevresel Ürün Beyanı) Belgesi’ni alarak Türkiye’de Isı Yalıtım Malzemeleri üreticileri içinde EPD Belgesi’ne sahip ilk kuruluş oldu. EPD (Environmental Product Declaration - Çevresel Ürün Beyanı), ürün veya hizmete ait doğrulanmış nicel çevresel bilgilerin şeffaf olarak toplumla paylaşımını ve böylece çevreye olumsuz etkileri daha az olan ürün ve hizmetlerin teşvik edilmesini amaçlıyor. EPD belgeleri, yapı malzemelerinin çevresel performansı açısından aydınlatıcı bilgiler içeriyor. İzocam’ın 2017 yılındaki önemli hedefleri arasında ise ISO 14064 Sera Gazı Yönetimi Onayı’nı almak bulunuyor.

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam’ın Bilgi Güvenliği Belgelendi