Öğrenciler Bu Kez Madrid İçin Proje Hazırlayacak

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Öğrenciler Bu Kez Madrid İçin Proje Hazırlayacak

İzocam Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 17.si düzenleniyor. Öğrencilerden ‘Kentsel Akupunktur’ başlığı altında, bir bina dönüşürken kente ne katabilir sorusuna İspanya’nın Madrid şehri için cevap vermeleri bekleniyor. Jüri değerlendirmesi sonrasında dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL para ödülü almaya ve Madrid’de uluslararası finale katılmaya hak kazanacak.

İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve bu yıl 17’incisini düzenleyeceği Öğrenci Yarışması’nın konusu İspanya’nın Madrid şehri olacak. Madrid’in Gran San Blas bölgesinin kentsel dönüşümü içinöğrencilerdenmevcut yerleşim alanını sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir “yapma çevreye” dönüştürürken, nesiller arası kaynaşmayı da göz önünde bulundurmaları ve bölgeyi canlandıracak bir fikir projesi geliştirmeleri beklenecek.
 

İki aşamadan oluşacak yarışmanın ilk aşamasında kentin zamana ve değişime adaptasyonu için mimari ölçekte fikirsel yanıtlar aranırken bu fikirler ikinci aşamada uluslararası yarışma sunumuna esas olacak mimari projenin arka planını ve dayanağını oluşturacak.Üniversitelerin tüm bölümlerinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabildiği yarışmada fikir projeleri, 3 Nisan 2017 Pazartesi gün bitimine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com sitesi üzerinden teslim edilebilecek.

Konusunda uzman jüri üyeleri projeleri değerlendirecek

Projeler öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Jüride İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç ve Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioğlu, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çalışkan, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü Yüksek Mimar Ali Erkan Şahmalı, Dilekçi Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Durmuş Dilekçi,Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Hakan Demirel ile önceki yıllarda öğrenci yarışmasında da başarı kazanmış IBBM Mimarlık kurucu ortağı Yüksek Mimar Burak İlhan yer alıyor.

Finale kalan öğrenciler ulusal ikinci aşamaya geçmeye hak kazanacak ve fikir projelerini somutlaştırarak mimari projeye dönüştürmeleri istenecek. Tekrar jüri değerlendirmesine tabi tutulan projelerden birincisi 8 bin, ikincisi 6 bin, üçüncüsü ise 4 bin TL para ödülüne sahip olacak. Dereceye giren öğrenciler, 31 Mayıs- 2 Haziran 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Madrid şehrinde düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

İzocam Öğrenci Yarışması´nın tüm süreçleri www.izocamogrenciyarismasi.com adresi üzerinden yürütülecek.

Öğrenciler Bu Kez Madrid İçin Proje Hazırlayacak