İzocam Kalibel İçeriden Uygulanan Yalıtım ile Tasarruf ve Konfor Sağlıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam Kalibel İçeriden Uygulanan Yalıtım ile Tasarruf ve Konfor Sağlıyor

İzocam Kalibel İç Cephe Yalıtım Uygulamaları,  ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu sağlarken, komşu dairelerden gelen gürültüleri önlüyor ve yangın güvenliğinde etkili rol oynuyor.
  
Yalıtım uygulamaları yalnızca dış cephede değil, içeriden uygulanarak da yüksek verim sağlıyor. Kimi durumlarda içeriden yalıtım yapılması özellikle de enerji verimliliği, gürültü kontrolu ve yangın güvenliği için ayrıca önem taşıyor. Isı yalıtımının enerji verimliliğine katkısı dikkat çekici boyutlara ulaşırken aile ve ülke ekonomisine de büyük faydası bulunuyor. Bir binanın bütününde dış cepheye uygulanacak doğru kalınlıkta yalıtım ile doğalgaz faturalarında %60 tasarrufa ulaşılırken içeriden yapılabilecek yalıtım uygulamaları ile de doğal gaz faturalarını yine %60 oranında düşürebilmek mümkün olabiliyor. İçeriden yapılabilecek bu uygulama, doğru yalıtım malzemesi seçimiyle aynı zamanda ses yalıtımı ve yangın güvenliğinde de etkin sonuç veriyor. 

“Duvarların içten giydirilmesi” şeklinde uygulanan Kalibel, ısı ve ses yalıtımı gerekli olan beton veya tuğla dış duvarların iç yüzünde, iç bölme duvarlarda ve komşu duvarlarda kullanılabiliyor. Bir yüzü alçı levha kaplı taşyünü ya da camyünü levhadan oluşan, arada alüminyum folyo bulunan kompozit bir ürün olan Kalibel, ayrıca merdiven ve asansör boşluklarına bitişik duvarlarda, ahşap karkas yapıların iç giydirilmesinde uygulanabiliyor. Konutlar, oteller, ticari yapılar, sanayi ve okullar gibi geniş bir uygulama alanı bulunuyor. Yanmaz yalıtım malzemeleri olan camyünü ve taşyünü hem ısı hem de ses yalıtımı özellikleri ile ısıtılmayan ya da farklı sıcaklıklarda korunan hacimler arasında enerji korunumu sağladığı gibi, hacimler arası ses geçişini de azaltarak gürültü kontroluna katkıda da bulunuyor. İzocam Kalibel, yangına güvenli içten ısı ve ses yalıtım uygulamaları ile konfora erşimde hızlı ve pratik çözüm sunmaktadır.    

 

İzocam Kalibel İçeriden Uygulanan  Yalıtım ile Tasarruf ve Konfor Sağlıyor