Doğalgaz Faturaları Cebinizi Yakmasın

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Doğalgaz Faturaları Cebinizi Yakmasın

Havaların soğumasıyla birlikte doğalgaz kullanımı da artıyor. Faturalarda tasarruf sağlamanın en etkili yolu ise binalara yapılacak yalıtımdan geçiyor. İzocam, gün geçtikçe tasarruf konusunda bilinci artan toplumumuzu kalın yalıtım ile faturaların daha çok düşebileceği konusunda uyarıyor.

Ev ve işyerlerinde artan doğalgaz kullanımlarında tasarruf yapılması, hem ülke ekonomisine hem de aile bütçesine katkı sağlıyor. Türkiye´de yalıtım bilincini yaymayı kendine misyon edinen İzocam, yalıtımın lüks değil bir zorunluluk olduğunu vurguluyor. İzocam, yalıtım sayesinde doğalgaz faturalarının yaklaşık yüzde 60 oranında düşürülebileceğine dikkat çekiyor.
 

İzocam Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem; “Ev ya da işyerlerinde enerji giderlerinin azaltılmasında yalıtım büyük katkı sağlıyor. Daha konforlu ve enerji giderlerinin az olduğu yaşam alanları, yalıtım ile mümkün oluyor. İGDAŞ’ın yaptığı 2009-2013 yıllarını kapsayan araştırma da bunu kanıtlar nitelikte… Araştırmaya göre özellikle bu 5 yıllık dönemde tasarruf bilincinin artması ile doğru orantılı olarak doğalgaz verimliliği de artmış, böylece hane başına tüketim azalmıştır. Hane başı 391 TL tasarruf sağlanmıştır. Bina yalıtımının yaygınlaşmasıyla tasarrufun daha da artacağı bir gerçek” dedi. 

Kentsel dönüşümün yalıtım konusunda fırsat olduğunu değerlendiren Fatih Öktem; “Gündemimizde bulunan kentsel dönüşüm çalışmalarında da yalıtımın  “TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları” standardına uygun olarak yapılması, enerji verimli evlerinde oluşmasına imkan sağlıyor. Sürdürülebilir şehirleşmeye fırsat sunan kentsel dönüşümde doğru kalınlıkta ve işinin ehli kişilerce uygulanan yalıtım, ısı kayıp ve kazançlarını engelleyerek yakıt tüketimini azaltıyor. Bu durumda faturaların neredeyse yüzde 60 oranında azalması ile sonuçlanıyor” şeklinde konuştu.
 

Enerji verimliliğinin artması ve enerji faturalarının etkili bir şekilde düşürülmesinde öncelikli faktör olarak da daha kalın yalıtım devreye giriyor. Yalıtım uygulamaları öncesi mutlaka teknik yönden konusunda uzman, etkin ve yetkin üretici ve uygulayıcı firmalara danışılması, ürünler hakkında doğru ve doyurucu bilgi alınması, seçimleri hem sağlıklı hem de ekonomik, uygulamaları ise güvenilir ve uzun ömürlü kılıyor.

Doğalgaz Faturaları Cebinizi Yakmasın