Soğuk Kış Aylarında Su Sayaçlarınızı Koruyun

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Soğuk Kış Aylarında Su Sayaçlarınızı Koruyun

Kış soğuklarının etkisini iyice göstermesi ile artan su sayacı patlamaları, boru ve sayaçların yalıtımının yapılması ile önlenebiliyor.

Kış aylarında sıkça yaşanan donma ile su sayacı patlaması problemi, her yıl yüzlerce su sayacının bozulmasına neden oluyor. Açıkta kalan su boruları ve sayaçlar donuyor, borular hasar görüyor ve sayaçlar patlıyor.  
 

Su borularının ve sayaçların yalıtılması ile donma sonucu patlama önleniyor. Boru çapı, dış ortam sıcaklığı ve yalıtım kalınlığı boru ve sayaçlar üzerinde doğrudan etkili oluyor. Yalıtım kalınlığı arttıkça, donmaya karşı direnç de artıyor ve hareketsiz suyun donma süresi uzuyor.
 

İçinde hareketsiz suyun donduğu her türlü tesisat elemanında yaşanabilecek bu problemde, borulara yüksek kalınlıkta uygulanan camyünü esaslı İzocam Camyünü Prefabrik Boru,  elastomerik kauçuk esaslı İzocamflex güvenle kullanılabiliyor. Benzer şekilde su sayaçlarının, vana ve depoların da İzocam Camyünü Şilte ve levhaları ile yalıtımı donmayı önlüyor. Özellikle kolay uygulanabilen, sayaçlara özel hazırlanmış İzocam Vana Ceketi su sayaçlarının patlamasını önlüyor.


Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit Yalı / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

Soğuk Kış Aylarında Su Sayaçlarınızı Koruyun