İzocam Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 2016 Yılında da Yükseltmeyi Başardı

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 2016 Yılında da Yükseltmeyi Başardı

İzocam’ın, pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu ana başlıklarının Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu hesaplanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 9,28 oldu. İzocam ilk kez derecelendirmeye tabi tutulduğu 2014 yılında 8,76 puan alırken, 2015 yılında da puanını 9,16’ya yükselterek “Kurumsal Yönetim Endeksinde Son Bir Yılda Notunu En Çok Arttıran Şirket” ödülünü almaya hak kazanmıştı.

İzocam’ın, Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi; Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapıldı ve 23.12.2016 –23.12.2017 dönemi için 9.28 olarak belirlendi.
 

Konuyla ilgili açıklama yapan İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “2016 yılı güç bir yıl olsa da biz tüm gayretimiz ve disiplinimiz ile çalışmalarımızı aksatmadan sürdürdük. 2016 yılsonu hedeflerimiz arasındaKurumsal Yönetim Derecelendirmemizi artırmak da yer alıyordu. Bunu başarabildiğimiz için son derece mutluyuz. 3 yıldır tabi tutulduğumuz Kurumsal Yönetim Derecelendirmemizi her yıl istikrarlı olarak artırıyoruz. 2014 yılında 8,76 olan puanımızı 2015 yılında 9,16’ya yükseltmiştik. 2016 yılı puanımızı da 9,28’e yükselttik. Bu da İzocam’ın disiplin ve istikrar anlayışının yıllar içerisindeki seyrini gösteriyor. Önümüze koyduğumuz hedeflere yürümekteki kararlılığımızı korumaya devam edeceğiz. Bundan sonra da mevzuat ve düzenlemelere uyumu sağlama, operasyonel verimliliğimizi arttırma konusunda çok çalışarak paydaşlarımız nezdindegüvenilirliğimizisürdürmek için kurumsallığımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.
 

Ulusal ve uluslararası ürün ve yönetim standartlarına uygunluğunu her açıdan belgeleyen İzocam, Türkiye’de yalıtım sektörünün öncüsü olma sorumluluğuyla, her zaman daha iyisini başarmak için çalışmaya devam ediyor. İzocam, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesine ilk tabi tutulduğu 2014 yılında aldığı 8,76 puan ile dikkatleri üzerine toplamıştı. 2015 yılında önemli bir sıçrama ile puanını 9,16’ya çıkaran İzocam, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödül Töreni’nde “Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yılda Notunu En Çok Arttıran Şirket” Ödülü’ne layık görülmüştü. Şirket 2016 yılında da istikrarını koruyarak puanını önemli ölçüde artırdı ve kurumsal yönetimdeki başarısını bir kez daha kanıtladı.

 

Bilgi için:

Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili: 12
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yiğit/ Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23

zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 2016 Yılında da Yükseltmeyi Başardı