İklimlendirme Sistemlerinin Dostu İzocamflex

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İklimlendirme Sistemlerinin Dostu İzocamflex

Isı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü amacıyla; ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerive boru hatlarının dış yüzeylerine uygulanan İzocamflex Elastomerik Kauçuk Köpük, özellikle soğutma sistemlerindeki etkin yalıtım çözümleri ile büyük ilgi görüyor.

İzocamflex, iklimlendirme, ısıtma ve soğutma sistemlerinin ısı ve yoğuşma kontrolu yalıtımında kullanılmak amacı ile üretiliyor. Elastomerik kauçuk esaslı bir ürün olan İzocamflex; kapalı gözenekli düzgün hücre yapısına sahip olup, levha şeklinde kaplamasız, alüminyum folyo kaplı ve kendinden yapışkanlı olarak üç farklı tipte sunulmaktadır.6 – 160 mm çapındaki boruların yalıtımı için üretilen İzocamflex Prefabrik Boru ise kaplamasızdır.

 

Kapalı gözenekli olması sayesinde içinden su buharının geçmesine yüksek direnç gösteren ve yoğuşma kontrolunda kalınlıkla birlikte çok önemli bir diğer parametre olan İzocamflex’in su buharı difüzyon direnç katsayısı dadiğer yalıtım malzemelerine kıyaslaçok yüksektir. m(mü) ile gösterilen su buharı difüzyon direnç katsayısı 7000’den büyüktür. Su buharı geçişine karşı göstermiş olduğu direnç sayesinde yoğuşmayı engelleme özelliği bulunan İzocamflex,düşük ısı iletim katsayısı ileetkin ısı yalıtımı da sağlar.

 

İzocamflex, sahip olduğu özellikleri ile daha çok soğutma sistemlerindekullanılır. Soğutma sistemlerinde soğuk akışkanın ısı kazanıp sıcaklığının yükselmesini engellerken, boruların yada ekipmanların üzerinde yoğuşma olmasını önler, korozyon gibi oluşabilecek zararlara sebebiyet vermez.Esnek bir yapıya sahip olan İzocamflex; boru, tank, depo, havalandırma kanalları gibi soğutma sisteminin bütün elemanlarında ısı ve yoğuşmaya karşı yalıtm malzemesi olarak kullanılabilir.

 

İzocamflex’in kullanımı sırasında yalıtım yapılacak yüzey ile kauçuk iç yüzeyinin tam oturmasına dikkat etmek gerekiyor. Ek yerlerinin de sızdırmazlığı sağlayacak şekilde yapıştırılıyor. Uygulamanın delinmeye ve yırtılmaya karşı korunması büyük önem taşıyor. Güneş ışığına maruz uygulamalarda, UV etkisine karşı mutlaka koruyucu ceket veya koruyucu boya kullanımı öneriliyor. Ayrıca açık hava uygulamalarının en fazla 5 gün içerisinde kaplanması gerekiyor. Ortam şartları dikkatle değerlendirilip, malzeme seçiminin ve kalınlık hesabının dikkatle yapılması ise önem gerektiriyor.

İklimlendirme Sistemlerinin Dostu İzocamflex