İzocam Camyünü Prefabrik Boru ve Vana Ceketleri Isı Yalıtımı ile Yüksek Verimlilik Sağlanıyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam Camyünü Prefabrik Boru ve Vana Ceketleri Isı Yalıtımı ile Yüksek Verimlilik Sağlanıyor

İzocam Camyünü Prefabrik Borular; sanayi borularının, kalorifer, merkezi ısıtma ve güneş enerjisi tesisatlarının ısı yalıtımında kullanılıyor.İzocam Camyünü Prefabrik Boruları yüksek ısı yalıtım özelliğine haiz camyününden üretiliyor. Kaplamasız ve alüminyum folyo kaplı olarak iki seçeneği bulunan camyünü prefabrik borularterlemeye veya donmaya karşı da boruların yalıtımında etkili çözümler sunuyor. Aynı zamanda basınçlı su borularında karşı karşıya kalınan titreşimi ve istenmeyen ses iletim ve dağıtımını önleyip daha konforlu alanlar sunuyor. 

 

Camyünü Prefabrik Boru,uygulama yapılacak hat’ın anma çapına uygun olarak seçilerekkesim yerinden açılır ve yerleştirilir. Uygulamanın ek yerlerinde boşluk kalmayacak şekilde tamamlanmasına dikkat edilmelidir. Kaplamasız borular kullanım yerine göre bitüm emülsiyon veya bitümlü örtüler (toprakaltındaki uygulamalarda), galvaniz veya alüminyum ceket giydirme sureti ile kaplanır. Kaplamaların ek yerleri yapıştırma, kenetleme, perçinleme veya vidalama sureti ile tespit edilir. İç ortam uygulamalarında alüminyum folyo kaplı camyünü prefabrik borularda ilave kaplama gerektirmeden kullanılabilmektedir.
 

Soğuk hatların yalıtımında kullanılan alüminyum folyo kaplı borularda ise bindirme payı üstündeki yapışkan bant ve buhar kesici folyo kaplama, montajı kolaylaştırır. Bu uygulamada iki borunun ek yerleri mutlaka 7,5 cm eninde kendinden yapışkanlı alüminyum folyo bantlar ile kapatılarak buhar geçişine tamamen mani olunmalıdır. Boruların montajında iki kat uygulama yapılıyorsa, ek yerlerinin şaşırtılmasına dikkat edilmeli, son kat ek yerinin borunun alt kısmına gelmesine özen gösterilmelidir.


İzocam Vana Ceketleri ise bağlayıcısız imal edilen beyaz camyünü şilte veya taşyünü sanayi şiltesi kullanılmış, dış yüzeyi silikonlu iç yüzeyi 500 °C’ye dayanıklı silikonsuz cam kumaşı kaplı, vanalar için özel üretilmiş yalıtım ceketleridir. Kapalı ya da açık ortamlardaki DIN, ANSI, API standartlarında üretilmiş bütün vana (pistonlu, küresel, kelebek vana vb.) ve pislik tutucuların ısı yalıtımında kullanıma elverişlidir.

 

Vana ceketinin uygulaması sırasında yalıtımı yapılacak vanaya uygun vana ceketi seçilir veya özel olarak dikilir. Vana ceketi, vananın etrafına sarılır ve yay yardımıyla kopçalar birbirine sıkıca bağlanır. Montajdan önce vanalarda buhar kaçağı olup olmadığı kontrol edilir. Kaçak tespit edilirse, arıza giderildikten sonra uygulamaya başlanır. Uygulamada vana ve flanşlar tamamen yalıtılmalı, vana ceketi, vananın bağlı olduğu yalıtımlı boru üzerine flanşlardan itibaren en az 50 mm bindirilmelidir.

 

İzocam Camyünü Prefabrik Boru ve  Vana Ceketleri Isı Yalıtımı ile Yüksek Verimlilik Sağlanıyor