İzocam Klima Şilte ve Levhaları ile “Havalandırma ve Klima Kanalları” Güvende…

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam Klima Şilte ve Levhaları ile “Havalandırma ve Klima Kanalları” Güvende…

Havalandırma kanalları toplu yaşam ve çalışma alanlarının yaşam kalitesini belirleyen önemli unsurlardan biridir. Alışveriş, iş merkezi, oteller ve hastanelerin ısıtma, soğutma, temiz/kirli hava amaçlı kullanılan havalandırma kanallarınınsağlık ve can güvenliği sağlamasını, konfor şartlarımızı da artırmasını bekleriz.

Enerji tüketerek çalışan bu sistemlerde ısı yalıtımı amaçlı kullanılan malzemelerin tercihi sırasında yapılacak seçimler hemhayati hem de sistem performansı açısından önem taşımaktadır. Yalıtımda tercih edilecek camyünü ve taşyünü esaslı yalıtım malzemeleri düşük ısı iletkenlik katsayıları ve yüksek yalıtım değerleri ile enerji tasarrufu yaparken, yanmaz oluşlarıyla yangın esnasında sistemin zarar görmesini ve yayılımını da önleyecektir. Ayrıca kanal içinde uygun noktalara yapılacak sesyalıtımıyla, oluşan hava uğultusunun mekanlarda yaratmış olduğu gürültüde ortadan kaldırılabilmektedir.

Oteller, hastaneler, alışveriş merkezleri ve ofis binaları vb. yaz boyunca neredeyse aralıksız çalışan iklimlendirme sisteminin ana amacı iç ortam kalitesini (iç hava kalitesi, sıcaklık, bağıl nem, ses) güvenilir ve ekonomik teşkil etmektir. Havalandırmakanallarının yalıtımında camyünü ve taşyünü içerikli olmak üzere üç iki tip malzeme kullanılıyor. Yalıtım değerlerinin daha yüksek olmasıyla da öne çıkan, camyünü malzemeler şilte ve levha formunda, taşyünü malzemeler ise levha formunda üretilerek kanalların dıştan ısı yalıtımıve yangın güvenliği ya da içten ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliğiiçin uygulanıyor.

Camyünü Klima Şiltesi, sadece folyo kaplı olarak üretiliyor ve dıştan ısı yalıtımı amacıyla kullanılıyor. Bir yüzü alüminyum folyo kaplı camyünü şiltenin, şilte boyunca folyo kenarlarında 5 cm. bindirme payı bulunuyor. Camyünü Klima Şiltesi, havalandırma ve iklimlendirme kanallarının dıştan ısı yalıtımı amacıyla kullanılıyor.

İzocam Camyünü ve Taşyünü Klima Levhaları dıştan ısı yalıtımı olarak kullanıldıklarında folyo kaplı, içten ısı ve ses yalıtımı amacıyla kullanıldıklarında ise kaplamasız olarak kullanılabiliyor. Taşyünü Klima Levhaları ayrıca yangın güvenliği ve belli süre yangına dayanımda etkili sonuçlar sunuyor. İzocam Klima Levhalarının tamamı enerji tasarrufu, ses yalıtımı, yangın güvenliği sağlıyorve sistemin daha verimli çalışmasını sağlıyor.
Camyünü Klima Levhası, bir yüzü alüminyum folyo veya siyah camtülü kaplı olarak sunuluyor. Taşyünü Klima Levhası ise bir yüzü alüminyum folyo kaplı şekilde üretiliyor. Her iki ürün de havalandırma ve klima iklimlendirme kanallarının yangın güvenliğiyle birlikte dıştan ısı yalıtımı, içten ses yalıtımı amacıyla kullanılıyor.

İzocam Klima Şilte ve Levhaları ile “Havalandırma ve Klima Kanalları” Güvende…