Izocam’ın İhracattaki Başarısına İki Ödül Birden

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Izocam’ın İhracattaki Başarısına İki Ödül Birden

İzocam her yıl İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından verilen
“Başarılı İhracatçılar Ödülü”nü, bu yıl da almaya hak kazandı. İzocam ayrıca Dünya Gazetesi ve DHL Expres işbirliği ile 15’incisi düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde de “Sürdürülebilirlik İçin Çözüm Üreten İhracat Özel Ödülü”ne layık görüldü.

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), kuruluş yılı olan 2011’den bu yana üye firmalarını her yıl ihracattaki başarılarına göre ödüllendiriyor.Firmaların 2015 yılı İhracat Performanslarına göre değerlendirildiği “Başarılı İhracatçılar”ödülleri kapsamında, İSİB İzocam’ı“En Çok İzolasyonMalzemesi İhracatı Yapan Firma”kategorisinde ödüle layık gördü.
 

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın, önemli kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri ile sektör temsilcilerinin katılımıyla Nisan 2016’da gerçekleştirilen ödül töreninde, İSİB üyesi firmalara 17 kategoride toplam 46 ödül verildi. “En Çok İzolasyon Malzemesi İhracatı Yapan Firma” kategorisinde ödül almaya hak kazanan İzocam, ödülünüEkonomi Bakanı Sn. Mustafa Elitaş’tan aldı. İzocam 2013 ve 2014 yıllarında da İSİB tarafından aynı kategoride ödüle layık görülmüştü.
 

Mayıs ayında ise, İzocam’a bir ödül de İhracatın Yıldızları’ndan geldi. DünyaGazetesi ve DHL Expres işbirliği ile bu yıl 15’incisi düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödülleri´nin törenineTİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, DEİK ve İKV Başkanı Ömer Cihad Vardan, ihracatçı birlikleri başkanları ve iş dünyasınınsayılı isimleri katıldı. Törende toplam 9 farklı kategoride 19 firma ödül aldı.
 

İhracatın Yıldızları Ödül Töreni´nde, özel nitelik taşıyan faaliyetlerinden dolayı öne çıkan firmalar da "Özel Ödüller" kategorisinde değerlendirildi. İzocam’ın ihracattaki başarısı “Sürdürülebilirlik İçin Çözüm Üreten İhracat Özel Ödülü” ile ödüllendirildi. İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut ödülü Dünya Grubu Genel Müdürü Hülya Koç’tan aldı.
 

İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, ihracat başarılarının aynı dönemde iki farklı kuruluş tarafından ödüllendirilmesinden büyük gurur duyduklarını söyledi. “İzocam olarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlayabilmek için odaklandığımız en önemli iki konu ihracat ve istihdam... İhracatımız ile bugün 46 ülkeye ürünlerimizi gönderiyoruz. Dünya genelinde sahip olduğumuz müşterilerimize sunduğumuz kesintisiz ve kaliteli hizmetimizin yanı sıra, yeni pazarlar araştırıp yeni fırsatlar elde ederek ihracat hacmimizi aralıksız olarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde de mevcut ihracat kapasitemizi artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hem İSİB’e hem de İhracatın Yıldızları’na organizasyonları ve bu ödülleri bize layık gördükleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 

İzocam’ın son 5 yılda ihracattan elde ettiği satış geliri toplam 160 milyon USD’yi buldu. Şirket, gelecek 5 yılda bu rakamı 200 milyon dolara ulaştırmayı hedefliyor.

 

Bilgiiçin:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı /seher.saygin@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 12) / 0 530 384 62 74

Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / zeynep.yigit@essance-istanbul.com
212 282 40 85 (Dahili: 23) / 0 530 384 62 79

Izocam’ın İhracattaki Başarısına İki Ödül Birden