Öğrenciler Uluslararası Finalden Ödülle Döndü

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam 5 yılda 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Öğrenciler Uluslararası Finalden Ödülle Döndü

İzocam Öğrenci Yarışması’nın Beyaz Rusya’da gerçekleşen uluslararası finalinde ülkemizi temsil eden Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Ferhat Bulduk ile İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Ayça Yazıcı’nın projesi Jüri Özel Ödülü almaya hak kazandı.

 

İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve üniversite öğrencilerine büyük fırsatlar sunan İzocam Öğrenci Yarışması’nın uluslararası finali 25-28 Mayıs tarihlerinde Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’de gerçekleştirildi. 23 ülkeden 54 projenin yer aldığı yarışmada öğrenciler, Beyaz Rusya’nın Brest şehrinin sosyal, kültürel ve iklimsel özelliklerini düşünerek bir yaşam alanı geliştirdi. İki aşamada gerçekleşen yarışmaya Türkiye’den de 3 proje katılım gösterdi.
 

Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı yarışmanın sonucunda Türkiye´yi temsil eden ekiplerden Yıldız Teknik Üniversitesi Bina Araştırma ve Planlama bölümünden Ferhat Bulduk ile İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım bölümünden Ayça Yazıcı’nın projesi Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. 7 yıldır Isover ile uluslararası bir boyut kazanan İzocam Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın finalistleri üçüncü kez Jüri Özel Ödülünü ülkemize kazandırdı.
 

Yarışmada Bulgaristan birinci olurken Güney Afrika ikinci, Romanya ise üçüncü oldu. Belarus, Finlandiya, Romanya ve Türkiye ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

 

 

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

Öğrenciler Uluslararası Finalden Ödülle Döndü