İzocam Bayileri 16. Uluslararası Bayi Toplantısında Buluştu.

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam Bayileri 16. Uluslararası Bayi Toplantısında Buluştu.

İzocam bayileri, “Başarı Senin Elinde” mottosuyla gerçekleşen “16. Uluslararası Bayi Toplantısı” için 03-06 Mart tarihleri arasında Antalya Belek’te bir araya geldi. Geleneksel hale gelen İzocam’ın Bayi Toplantısı açılış konuşmasını İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut yaptı. Konuşmasının başında İzocam’ın kurucusu Vehbi Koç ve eski Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa Koç için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.


İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut’un ardından konuşma yapan Saint Gobain Bölge Genel Müdürü François Xavier Moser, Türkiye’nin Saint Gobain Bölgesi için öneminden söz etti. Toplantıya, konuk konuşmacı olarak davranış bilimleri uzmanı, senarist ve oyuncu Mehmet Auf katıldı. Açığa çıkan karbondioksit salınımının yine eşdeğer bir karbondioksit tasarrufu ile karşılandığı karbon nötr etkinlikte, 2015 yılı iş sonuçlarının anlatıldığı, 2016 hedeflerinin paylaşıldığı, dünya ve Türkiye ekonomisinin sektörel bazda değerlendirildiği toplantıda, 2015’te en yüksek ciroya ulaşan 24 bayi ödüllendirildi.


İzocam, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bayi Toplantısı’nın onaltıncısını, 03-06 Mart 2016 tarihleri arasında Antalya Belek’te Maxx Royal Otel’de gerçekleştirdi.


16. Uluslararası Bayi Toplantısı’na, yurtiçinden 114 ve 11 farklı ülkeden 15 olmak üzere toplam 129 bayi katıldı. İsrail, Bulgaristan, Kıbrıs, Lübnan, Makedonya, Azerbaycan, Mısır, Yunanistan, Ürdün, Kosova, Gürcistan, Fas ve Irak bayileri gelenekselleşen 16. Uluslararası Bayi Toplantısı’nda İzocam’ı yalnız bırakmadı.

İzocam’ın 2015 yılı iş sonuçlarının, dünya ve Türkiye ekonomisinde gelişmelerin değerlendirildiği, 2016 hedeflerinin paylaşıldığı toplantının açılışını İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut gerçekleştirdi. Bulut’un açılış konuşmasının ardından, Saint Gobain Bölge Yönetim Direktörü François Xavier Moser, toplantının ana teması olan “Başarı Senin Elinde” mottosuna atıfta bulunarak, bayilerin daha da başarılı olmaları için İzocam’ın inovatif ürünlerini müşterilerine etkin bir şekilde tanıtmaları önerisinde bulundu.


İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut sunumunda, İzocam’ın başarılarını, küresel sorunlara karşı kendi bünyesinde yaptığı çalışmaları rakamlar ve araştırmalarla anlattı. A. Nuri Bulut, fosil yakıt tüketiminin sera gazının artışını, dolayısıyla küresel ısınmayı etkilediğine dikkat çekti. Enerjisinin yüzde 75’ini ithal eden ülkemizde küresel ısınmaya karşı, ulusal karbon envanteri çıkarılması, sektörlerin azaltım hedeflerinin belirlenmesi gibi çalışmalar gerçekleştirilirken, sektörlerin sera gazı miktarlarına göre karbon vergisi toplanmasının gündemde olduğunu da belirten Bulut, İzocam’ın bu çerçevede sürdürülebilirlikle ilgili attığı adımlardan şu sözlerle bahsetti: “İzocam 2015 yılında sürdürülebilirlik ilkelerine imza atarak, su yönetimi, enerji yönetimi ve verimliliği, iklim değişikliği, sorumlu üretim, işgücü ve istihdam, ürünler ve sistemleriyle toplumu sürdürülebilir bir geleceğe taşımayı taahhüt etti. 2015’te aldığımız ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri Belgesi, Camyünü ve Taşyünü için Çevresel Ürün Beyanları, karbon ayak izi beyanları, enerji ve enerji tüketimi kaynaklı sera gazı azaltım projeleri ve onaylanan sera gazı izleme planlarımızla bu taahhütü yerine getiriyoruz. 2016 yılındaki önemli hedeflerimizin arasında ISO 14064 Sera Gazı Yönetimi Onayı’nı almak yer alıyor.”

 

Bulut’un ardından sunum yapan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem sektöre, inşaat ve yalıtım sektörü açısından 2015 yılını değerlendirdi. Öktem, 2015 yılının zor geçmesine rağmen, yalıtım sektörünün büyüme kaydettiğini ifade etti. Ayrıca ürünlerin pazar payları, satış sürecindeki yeni yaklaşımlar, şirketin son dönemde gerçekleştirdiği pazarlama ve kurumsal iletişim faaliyetleri hakkında da bayileri bilgilendirdi ve 2015 Bayi Memnuniyeti Anketi sonuçlarını açıkladı.

16. Uluslararası Bayi Toplantısı’nın konuk konuşmacısı ise davranış bilimleri uzmanı, senarist ve oyuncu Mehmet Auf oldu. “Başarının olmayan formülü” konulu söyleşisi ile büyük beğeni toplayan Auf,  konuşmanın sonunda dinleyicilerle bir de selfie çekti.

16. Uluslararası Bayi Toplantısı, İzocam 2016 etkinliğinde oluşan yakıt ve elektrik tüketiminden kaynaklanan 121,6 ton karbondioksit salınımı uluslararası standartlara uygun olarak hesaplanarak, yenilenebilir enerji projeleri desteklenerek karbon salınımı dengelendi.

4 Mart akşamı ise, Maxx Royal Otel gala yemeği ve ödül törenine ev sahipliği yaptı. 2015 yılında en yüksek ciroya ulaşan bayiler 8 farklı kategoride ödüllerini aldı. Bayilere plaketleri, İzocam Yönetim Kurulu Başkanı Samir Kasem, İzocam Genel Müdürü Arif Nuri Bulut, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doruk Özcan, Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nabi Akpınaroğlu tarafından verildi. Ödül töreninin ardından bayiler, sesi ve performansı ile izleyenleri büyüleyen Linet’in şarkıları eşliğinde hafızalardan silinmeyecek güzel bir akşam geçirdiler.

İzocam Bayileri 16. Uluslararası Bayi Toplantısında Buluştu.