İYEM Sunduğu Eğitimlerle 2016 Yılında da Sektörü Bilinçlendirmeye Devam Ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İYEM Sunduğu Eğitimlerle 2016 Yılında da Sektörü Bilinçlendirmeye Devam Ediyor

İzocam Yalıtım Eğitim Merkezi (İYEM), Şubat ayı itibariyle 2016 yılı eğitimlerine başlıyor. Doğru yalıtım uygulamalarına yönelik verilen eğitimler, sektörün bilinçlenmesine de katkı sağlıyor. İyem kurulduğu günden bu yana 20 bin inşaat, yalıtım ve tesisat sektörü temsilcisine yaklaşık 44 bin adam/saat eğitim veren İYEM, yıl boyu eğitim programını sürdürecek.

Sunduğu eğitimlerle sektör gelişimine katkıda bulunan İYEM, yeni yıl eğitimlerine Şubat ayı itibariyle başlıyor. Konusunda deneyimli 41 uzman tarafından ücretsiz olarak verilen eğitimler 08 Şubat – 28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bugüne kadar 20 bin kişiye yaklaşık 44 bin adam/saat eğitim olanağı sunan İYEM’de süreci başarıyla tamamlayan katılımcılar “Yalıtım Uzmanı Sertifikası” almaya hak kazanıyor.
 

2016 yılının ilk eğitim takviminde Konutlarda ve Sanayide Isı Yalıtımı ve Enerji Tasarrufu, Sanayi Çatı ve Cephelerinde Yalıtım, Klima Levhası Eğitimi, Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve Uygulamaları, TS-825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları, Kurumsal Bağlılık ve Etkili İletişim Becerileri, Takım Çalışması ve Zaman Yönetimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği konuları işlenecek.
 

Yalıtımda kullanılan malzemelerin seçimi ve uygulaması verimliliğe direkt etki eden faktörler arasında yer alıyor. Yanlış uygulamalar ile olası bir yangın durumunda can ve mal kayıplarının artmasına, binalarda yüksek enerji sarfiyatına, duvarların ses geçirgenliği nedeniyle gürültü kirliliğine neden oluyor. Deneme- yanılma yöntemleriyle gerçekleştirilen uygulamalar genellikle başarısızlıkla sonuçlanıyor. Kaliteli ısı, ses, yangın ve su yalıtım uygulamalarında en etkili ve önemli unsur çalışanları sürekli eğitmekten geçiyor.
 

Doğru, gerekli, uygun ve yeterli eğitimi zamanında gerçekleştirerek, bilgiyi iletmek, paylaşmak, yaymak ve yenilikleri tanıtmak üzere kurulan İYEM, ülkemizde yalıtım, inşaat ve tesisat gibi birçok sektörün gelişimine de hizmet veriyor.

 

08-12 Şubat 2016 – Konutlarda ve Sanayide Isı Yalıtımı ve Enerji Tasarrufu
15-16Şubat 2016 – Sanayi Çatı ve Cephelerinde Yalıtım
17 Şubat 2016 – Prefabrik Klima Kanalları
18 – 19 Şubat 2016 – Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği ve Uygulamaları
22 – 24 Şubat 2016 – TS-825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları
25 Şubat 2016 – Kurumsal Bağlılık ve Etkili İletişim Becerileri
26 Şubat 2016 – Takım Çalışması ve Zaman Yönetimi
29 Şubat 2016 – İş Sağlığı ve Güvenliği
 

2016 yılı eğitim programı detayları ve katılım kaydı için: www.iyem.com.tr

İYEM Sunduğu Eğitimlerle 2016 Yılında da Sektörü Bilinçlendirmeye Devam Ediyor