İzocam,Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu En Çok Yükselten Firma Oldu

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam,Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu En Çok Yükselten Firma Oldu

İzocam, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödül Töreni’nde “Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yılda Notunu En Çok Arttıran Şirket” Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından bu sene altıncısı düzenlenen Kurumsal Yönetim Zirvesi Ödül Töreni 14 Ocak 2016,Perşembe günü Sabancı Center’da gerçekleştirildi. Ödül töreninde adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine yönetim standartlarını inşa eden kuruluşlar ödüllerin sahibi oldu.
 

TKYD Kurumsal Yönetim Ödülleri, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisans verilen kuruluşlarca, kurumların Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notları dikkate alınarak verildi. 31 Aralık 2015 tarihi itibari ile BİST Kurumsal Yönetim Endeksi´nde yer alan kuruluşların mevcut puanları dikkate alınarak değerlendirilen şirketler zirve ve ödül töreninde bir araya geldi.
 

Zirvede “Kurumsal Yönetim Endeksinde Son Bir Yılda Notunu En Çok Arttıran Şirket” ödülünü İzocam adına İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut aldı. Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne Uyum Derecelendirmesine ikinci kez tabi tutulan İzocam,bu yıl puanını 9.16’ya çıkarmayı başardı.50. yılını geride bırakan İzocam, kurumsal yönetimdeki başarısını bir kez daha kanıtladı.
 

‘Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yılda Notunu En Çok Arttıran ŞirketÖdülü’nün kendilerini bir kez daha gururlandırdığını belirten İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “2014 yılı sonunda şirket olarak ilk kez Kurumsal Yönetim Derecelendirmesine tabi tutularak 8.76 puan almıştık. Bu yıl puanımızı 9.16’ya yükselterek çalışmalarımızdaki disiplinimiz ve istikrarımızı bir kez daha vurguladık.Bizim için gurur verici olan bu artışın yanı sıra puanını en çok arttıran şirket ödülünü kazanmak sevinç ve gururumuzu ikiye katladı. Bu aşamadan sonra sorumluluğumuz biraz daha arttı. Mevzuat ve düzenlemelere uyumu sağlama, operasyonel verimliliğimizi arttırma konusunda daha çok çalışarak paydaşlarımız nezdindegüvenilirliğimizisürdürmek için kurumsallığımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.
 

Ulusal ve uluslararası ürün ve yönetim standartlarına uygunluğunu her açıdan belgeleyen İzocam, Türkiye’de yalıtım sektörünün öncüsü olma sorumluluğuyla, her zaman daha iyisini başarmak için çalışmaya devam ediyor. Bu açıdan bakıldığında İzocam’ın kurumsal duruşuna verilen bu notun ve sektörel başarısının bir tesadüf olmadığı anlaşılıyor. ISO tarafından hazırlanan “Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014 Araştırması”nda 279. sırada yer alan ve Brand Finance Turkey 2015 Raporu’nda en değerli 100 marka arasında olan İzocam, 50 yılı aşkın tecrübesiyle sektöre yön vermeye devam ediyor.
 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili:12 seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit/ Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23 zeynep.yigit@essance-istanbul.com

İzocam,Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu En Çok Yükselten Firma Oldu