Sürdürülebilir Şehir Senaryolarının Projelendirileceği Yarışmada Fikriyle Gelen Ödülle Dönecek !

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

Sürdürülebilir Şehir Senaryolarının Projelendirileceği Yarışmada Fikriyle Gelen Ödülle Dönecek !

İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve üniversite öğrencilerine büyük fırsatlar sunan İzocam Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 16.sı düzenleniyor. Her fakülte ve bölümden katılımın sağlanabildiği yarışmada öğrenciler ‘sosyal ve iklimsel bağlamda sürdürülebilir ve çoğaltılabilir bir yerleşim’ senaryosu oluşturacak.

 ‘Bir Senaryo Bir Proje’ başlığıyla gerçekleşecek yarışmada öğrenciler hazırlayacakları sürdürülebilir yaşam senaryolarını 07 Mart 2016’da jüri üyelerinin beğenisine sunacak. Başarılı bulunan ekipler ikinci aşamaya geçerek yaşam alanlarının en temel birimi olan konutları projelendirecek. Jürinin beğendiği ilk üç proje, para ödülünün yanı sıra Minsk’de yapılacak uluslararası yarışmaya katılmaya da hak kazanacak.

 

Bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan İzocam Öğrenci Yarışması’nın konusu “Sosyal ve iklimsel bağlamda sürdürülebilir ve çoğaltılabilir yerleşim” olarak belirlendi. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk aşamasında, öğrencilerden sürdürülebilir kent yaşamını içeren bir senaryo geliştirmeleri bekleniyor.
 

Beyaz Rusya’nın Brest şehrinin konu edildiği çalışmada, şehrin sosyal, kültürel ve iklimsel özelliklerini düşünerek bir yaşam alanı geliştirecek olan öğrenciler, yarışmaya dilerlerse tek başına ya da 3 kişiye kadar bir ekip kurarak katılabilecek. Öğrenciler Brest şehrindeki yaşam alanı için fikir, proje, detay, teknoloji, tartışma kısaca fiziksel çevreye çerçeve olacak senaryoyu serbest bir ortamda yani diledikleri formlarda sunabilecek. 07 Mart 2016 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com adresine yüklenecek senaryolar arasından beğenilenler, ikinci aşamaya geçmeye hak kazanacak. İkinci aşamada öğrenciler yaşam alanının en temel öğesi olan konut ölçeğine inerek geliştirdikleri mimari projeleri 23 Nisan 2016’da yapılacak jüri buluşmasında tüm detaylarıyla beğeniye sunacak.
 

Yarışma sonunda dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL ödül ve uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Bunun yanı sıra yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası, ikinci aşamaya geçmeye hak kazananlara ise başarı sertifikası ile küçük bir ödül verilecek.
 

Başvuruları Aralık ayında başlayacak olan yarışmada, senaryolar 07 Mart 2016 tarihine kadar yarışma sitesine yüklenerek teslim edilebilecek. 14 Mart 2016’da beğenilen senaryolar açıklanacak ve yarışmada proje aşamasına geçilecek. 18 Nisan tarihine kadar yarışma sitesine yüklenecek projeler için 23 Nisan 2016’da jüri öğrencilerle buluşacak ve öğrencilerden projelerini sunmaları istenecek. Tüm ilgililere açık olacak stüdyo jürisi sonunda dereceye giren projeler jüri tarafından duyurulacak. Kazanan ekipler para ödülünün yanı sıra 25-28 Mayıs tarihlerinde Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’de düzenlenecek uluslararası yarışmaya katılmaya da hak kazanacak.
 

Yarışmanın tüm süreçleri www.izocamogrenciyarismasi.com üzerinden yürütülecek.

 

Jüri, öğretim üyeleri ve sektörün duayenlerinden oluşacak

16. İzocam Öğrenci Yarışması’nın bu yılki jüri üyeleri yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşuyor.
 

Yarışmanın jüri üyeleri arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr. Celal Abdi Güzer, ODTÜ Makine Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr. Mehmet Çalışkan, İTÜ Makine Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Y.Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Günarda Enerji firmasından Y.Mimar Ali Erkan Şahmalı, Suyabatmaz-Demirel Mimarlık firmasından Y.Mimar Hakan Demirel ve Dilekçi Mimarlık firmasından Y.Mimar Durmuş Dilekçi bulunuyor.
 

Yarışma takvimi:
07 Mart 2016 – Senaryo teslimi
14 Mart 2016 – Beğenilen senaryoların duyurumu
18 Nisan 2016         – Proje teslimi
23 Nisan 2016         – Açık stüdyo jürisi (Yer: Yapı - Endüstri Merkezi-Fulya, İstanbul)

 

Bilgi için:
Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
seher.saygin@essance-istanbul.com
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / (212) 282 40 85 /
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

Sürdürülebilir Şehir Senaryolarının Projelendirileceği Yarışmada  Fikriyle Gelen Ödülle Dönecek !