İzocam MYKUSTA Eğitimleri 2016’da Da Hız Kesmeden Devam Edecek

BASIN BÜLTENLERİ
06
HAZ
İzocam Dünya Şehircilik Günü’nde enerji verimli şehirlere olan ihtiyacı vurguluyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
12
AGU
Nisan Mayıs Haziran 2016
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız
BASIN ODASI » BASIN BÜLTENİ
» BASIN BÜLTENİ

İzocam MYKUSTA Eğitimleri 2016’da Da Hız Kesmeden Devam Edecek

İzocam, inşaat ve tesisat işlerinde çalışan ustalar için zorunlu hale gelen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi için ücretsiz eğitimlerini sürdürüyor. Eğitime katılan ustalara T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika veriliyor.Ayrıca MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavında başarılı olan adaylar da yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanıyor.İzocam, 2016 yılında da devam edecek eğitimlerin tarihlerini belirledi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Kanunu gereğince tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde, ustaların Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olma zorunluluğu getirmişti.Kanunda düzenlenen esaslara göreMayıs 2016 itibariyleMYK belgesiz ustaların tehlike arz eden görevlerde bulunamayacağı da bildirilmişti.


İnşaat sektörü çalışanları uygulama alanlarında birçok tehlikeli durumla karşı karşıya kalabiliyor. Bu nedenle uygulama alanlarında çalışanların yeni teknolojilere uygun olarak eğitim almış nitelikli kişiler olması büyük önem arz ediyor. 50 yıldır mesleki eğitime sosyal sorumluluk bilinciyle yaklaşan İzocam, zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi eğitimlerini tüm ustalara ücretsiz olarak sunuyor.

Türkiye Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi Sincan-Ankara’da İzocam tarafından verilecek 2016 yılı MYK Isı Yalıtımcısı Usta Eğitimlerinin tarihleri açıklandı. Eğitimler, 18-22 Ocak, 15-19 Şubat, 14-18 Mart, 11-15 Nisan, 24-28 Ekim, 21-25 Kasım ve 19-23 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye-Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi Sincan - Ankara’da verilen eğitimler, teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamada gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin farklı noktalarından gelen ustalara malzeme bilgisi ile birlikte doğru uygulama teknikleri öğretilerek, sektörde doğru bilinen yanlış bilgiler düzeltiliyor. Ustalara ayrıca aldıkları projeyi okuyup, metrajlandırıp malzeme analizi çıkartmaları konularında da eğitim veriliyor.

Eğitimler, İzocam’ın konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan oluşan eğitim ekibi ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen konusunda uzman öğretim görevlilerinin gözetiminde gerçekleştiriliyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu mevzuatına uygun ’’Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ almalarına yönelik yapılan Isı Yalıtımcısı Mesleki Yeterlilik usta eğitimleri; Isı Yalıtımında İş Organizasyonu, İş Sağlığı ve Güvenliği, Temel, Döşeme ve Tavanlarda Isı Yalıtımı, Duvarlarda Isı Yalıtımı (Sıvalı Dış Cephe Yalıtım Sistemleri-Mantolama ve Dış duvar içten yalıtım sistemleri) ve Çatılarda Isı Yalıtım uygulamaları alt birimlerinden oluşuyor.

Eğitimlerin ardından belgelendirme için Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylı ve TÜRKAK tarafından akredite edilmiş, tamamen bağımsız Belgelendirme Merkezleri tarafından teorik ve ağırlıklı uygulama olmak üzere iki aşamadan oluşan ölçme ve değerlendirme sınavı ile ustaların yetkinlikleri değerlendiriliyor. Mesleki yeterlilik sınavlarında başarılı olan ustalar belge almaya hak kazanıyor. 

İzocam MYK Isı Yalıtımcısı eğitimine katılan ustalar, yapının temel, döşeme, çatı, dış duvar mantolama ve içten yalıtım uygulamalarında bilgi sahibi oluyorlar ve farklı tip ve özellikteki yalıtım malzemelerinin farklı detaylarda kullanımı bilgisi ile mesleki bilgi ve becerilerini geliştiriyorlar. Bu bilgi ve becerileri ile sahaya çıkan ustalar daha güvenli ve bilinçli olarak doğru ve kaliteli  uygulamalar yapıyorlar.

MYK Eğitiminden faydalanmak isteyenler:


Ulusal Meslek Standartları çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYKMesleki Yeterlilik Belgesi eğitiminden faydalanmak isteyenler başvurularını İzocam’a yapabiliyor. 18-22 Ocak, 15-19 Şubat, 14-18 Mart, 11-15 Nisan, 24-28 Ekim, 21-25 Kasım ve 19-23 Aralık tarihlerinde yapılacak olan 2016 yılı MYK Isı Yalıtımcısı Usta Eğitimlerinden faydalanmak isteyenlerin nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık resimlerini sınavdan 10 gün önce İzocam’a ulaştırmaları gerekiyor.

Ustalar, MYK Mesleki Yeterlilik Sınavına, eğitimlere katılarak da girilebiliyor veya kendilerini yeterli ve güvenli gördükleri konuda doğrudan akredite kurum İntes MYM, Tebar, Belgetürk ya da Sesob MSM’ye başvuru yaparak da sınava girebiliyorlar. Eğitimlere katılarak sınava girilmesi, sınavın başarılı geçmesi ve eğitimlerden fayda sağlanması açısından önem taşıyor. 

İzocam MYKUSTA Eğitimleri 2016’da Da Hız Kesmeden Devam Edecek